11 powodów dlaczego warto wybrać usługę Płacę później
Magdalena Parys

Potrzebujesz nowych butów, ale nie masz chwilowo gotówki? Pomyśl, czy zakupy z wykorzystaniem odroczonej płatności nie będą dla ciebie korzystniejsze.

Płatność odroczona jest znana i powszechnie stosowana za granicą – w Skandynawii czy Niemczech. W Polsce dopiero przeciera szlaki pod przewodnictwem PayU, wspieranego przez firmę Kreditech, który udostępniając swoją usługę Monedo zdobył już zaufanie wśród użytkowników Allegro (link do opinii). Możliwość przesunięcia zapłaty do 30 dni bez dodatkowych kosztów, to poza skorzystaniem z okazji, nie mając odpowiedniej sumy na koncie i dodatkowym czasem do namysłu, wiele innych korzyści. Sprawdź jakie.

#1. Większe i droższe zakupy

Za zamówienie nie musisz płacić z góry. Możesz więc kupić produkty z wyższej półki cenowej lub kupić więcej niż planowałeś/-aś.  Żeby sklep mógł wysłać zakupy, w twoim imieniu płaci za nie Kreditech. Ty masz 30 dni na uregulowanie płatności. Po 30 dniach od zakupu spłata zostanie automatycznie rozłożona na 6 rat. Zanim to nastąpi, możesz też skrócić okres spłaty do 3 miesięcy.

#2. Brak dodatkowych kosztów

Wybierając metodę Płacę później, i opłacając zamówienie w ciągu 30 dni od zakupu nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. To znaczy, po otrzymaniu i sprawdzeniu zamówienia płacisz za produkt lub usługę i ewentualnie za dostawę.

#3. Test produktu

Odroczona płatność daje niepowtarzalną okazję przetestowania produktu przed zapłatą. Sprawdzi się więc przede wszystkim przy zakupach ubrań lub butów. Jeśli zamówiona rzecz nie będzie pasować (zły rozmiar, kolor, kształt), wystarczy zwrócić towar do sklepu zgodnie z jego regulaminem. Zamówienie zostaje automatycznie anulowane, a sklep zwraca pożyczkodawcy pieniądze, które otrzymał na poczet twojego zakupu.

#4. Płacisz, kiedy Ci wygodnie

Jeśli nie zdążysz spłacić pożyczki w ciągu 30 dni od zakupu, możesz rozłożyć spłatę na 3 lub 6 rat. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego swojego konta (po pierwszym zakupie z PayU | Płacę później, dostaniesz e-mail z linkiem do aktywacji twojego panelu klienta) w Monedo (platformy, której właścicielem jest współpracujący z nami Kreditech).

#5. Brak zaświadczeń dochodach

Podobnie, jak w przypadku rat PayU, tak i przy Płacę później zaświadczenie o dochodach nie jest wymagane. Tym samym, nie musisz martwić się, że zarabiając najniższą krajową  (2000 zł brutto) lub pracując na umowę zlecenie, stracisz szansę na skorzystanie z odroczonej płatności. Przy okazji cały proces odbywa się online. Do skorzystania z usługi potrzebujesz jedynie dowodu osobistego, aktywnego e-maila i numeru telefonu komórkowego oraz  internetowego konta bankowego.

#6. Koniec z czekaniem do wypłaty

W większości firm wynagrodzenie otrzymuje się pod koniec miesiąca. Wszyscy ci, którzy oszczędności nie mają, na dzień wypłaty czekają z utęsknieniem z różnych powodów – bo trzeba opłacić rachunki, zrobić zakupy na rodzinny obiad, w sklepie jest promocja i szkoda by z niej nie skorzystać lub telefon, bez którego nie możesz się obejść wymaga wymiany. Wraz z odroczoną płatnością rozterki „kupić teraz, czy poczekać do pierwszego?” powinny zniknąć. Na opłacenie zamówienia masz bowiem 30 dni bez dodatkowych kosztów.

#7. Szybki proces zakupowy

Z odroczonej płatności możesz korzystać na komputerze i urządzeniach mobilnych bez wychodzenia z domu. Tylko przy pierwszej transakcji wypełniasz krótki formularz. Przy kolejnych zamówieniach tego elementu nie ma – dane zapisują się w panelu klienta.

#8. Korzystanie z promocji

W internecie prawie bez przerwy są wyprzedaże – tymczasowe, sezonowe, przy wykorzystaniu kodu, na wybrane produkty, itp. Gdy więc trafisz na ofertę upatrzonej już jakiś czas temu kurtki, nie wahaj się i kup za pomocą Płacę później, nawet gdy masz niedobór środków na rachunku bankowym.

#9. Nagła potrzeba

Za tydzień masz rodzinną uroczystość, nie masz się w co ubrać, a do następnej wypłaty jeszcze prawie trzy tygodnie zostały. W tej sytuacji najlepiej kupić produkt przy pomocy odroczonej płatności i zapłacić w ciągu 30 dni.

#10. Przypomnienie o płatności

Nie musisz się obawiać, że zapomnisz o zapłacie i z automatu wpadniesz w spłatę ratalną. Przed upływem 30 dni od zakupu dostaniesz e-maila z przypomnieniem o płatności.

#11. Zakupy bez wyrzutów sumienia

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło ci się z nudów albo też pod wpływem wszechobecnych reklam przeglądać oferty sklepów. Sukces jest, gdy uda ci się coś fajnego upolować. Wyrzuty sumienia mogą natomiast się pojawić, gdy na surfowaniu po internecie stracisz dobre kilka godzin, a twój koszyk jest wciąż pusty, bo np. nie stać cię na ten telefon. Odroczona płatność może okazać się dobrą alternatywą, ponieważ kupujesz dzisiaj, a płacisz w ciągu 30 dni.

Przeczytaj teraz: Kup teraz, zapłać w ciągu 30 dni

***

Zdjęcie otwarciowe i fotografia dodatkowa: materiały własne