12 gadżetów, dla których aż chce się wrócić do szkoły
Magdalena Parys

Powrót do szkolnych ławek nie musi być straszny. Oto wybór przedmiotów nie tylko skutecznie wspomagających naukę, ale i ułatwiających „przetrwanie” roku szkolnego

Szkoła zazwyczaj kojarzy się z obowiązkami – 9-10 godzin dziennie w ławce, odrabianie lekcji, wkuwanie informacji, które niekoniecznie są interesujące i przydatne. Zapominamy jednak teraz o złych skojarzeniach na hasło „szkoła”. Przedstawiamy 12 gadżetów, które zmotywują ucznia, ułatwią mu zdobywanie wiedzy i sprawią, że codzienne wyprawy do szkoły przestaną być przykrą koniecznością.

1. Lego lunch box

Pudełko na drugie śniadanie albo obiad, które spodoba się młodszym i starszym. Klocki Lego są ponadczasowe i nie mają ograniczeń wiekowych. Cena: 14 zł.

Lego lunch box

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu feedo.pl

2. Zegar imitujący książki

Oryginalny dodatek do domu – odmierza czas i ozdabia wnętrze. Można go zawiesić na ścianie lub postawić na biurku. Cena - w zależności od koloru - od 142 do 168 zł.

Zegar imitujący książki

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu 9design.pl

3. Kolorowe spinacze

Akcesoria  biurowe i biurkowe w kształcie okularów, które dzięki intensywnym barwom od razu rzucają się w oczy i trudno jest je gdzieś zapodziać. Do spinania kartek, stron w zeszycie, dokumentów. Cena: 29 zł.

Kolorowe spinacze

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu czerwonamaszyna.pl

4. Notes salami

„Apetyczny” notatnik, w którym poszczególne kartki wykonano tak, by do złudzenia przypominały plastry salami, a całość zamknięto sznurkiem zupełnie, jakby to była oryginalna włoska kiełbasa! Daje zabawny efekt i sprawia, że żadna informacja czy wiadomość nie umknie Twej uwadze. Cena: 39 zł.

Notes salami

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu czerwonamaszyna.pl

5. Linijka z kalkulatorem

Kilka narzędzi w jednym i kilka czynności wykonanych za jednym zamachem. Rysowanie linii, odmierzanie kątów, liczenie. Cena: 8 zł.

Linijka z kalkulatorem

Fot. zrzut ekranu/allegro.pl

6. Markery-lakiery do paznokci

Zestaw 4 mazaków w intensywnych kolorach, wyglądem do złudzenia przypominających lakiery do paznokci. Super produkt zarówno dla małej jak i dużej kobiety! Cena: 36 zł.

Markery-lakiery do paznokci

Fot. zrzut z ekranu/allegro.pl

7. Przewodnik po testach

Książka zawiera zbiór i wyjaśnienie błędów najczęściej popełnianych podczas sprawdzianów na różnych etapach nauki. Przykłady z życia wzięte. Idealna pomoc przed klasówką. Cena: ok. 35 zł.

Przewodnik po testach

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu uncommongoods.com

8. Torba 3D

Torebka pozwala wyróżnić się z tłumu. Tak wygląda tak, jakby właśnie została wycięta z kreskówki. Taki efekt uzyskuje się, dzięki wykorzystaniu kontrastowych materiałów. Idealna dla osób z poczuciem humoru. Cena: 55 zł.

Torba 3D

Fot. zrzut ekranu/allegro.pl

9. Personalizowane rzeczy

Plecak, zeszyt, czy kubek z imienną plakietką już zawsze wrócą ze szkoły do domu. Etykiety są kolorowe. Podpisać można wszystko – komputer, gitarę, klucze i wiele innych rzeczy. Cena za 10 etykiet ok. 22 dolary. 

Personalizowane rzeczy

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu namebubbles.com

10. Magnetyczna owca

Gadżet na każde biurko. Dzięki swoim właściwościom magnetycznym nie przyciąga kurzu, ale spinacze i zszywki. Koniec z bałaganem i nieustannym szukaniem małych przedmiotów. Akcesoria biurowe są pod ręką, przy okazji tworząc efektowny design. Spinacze wyglądają jak futro owcy. Cena: 49 zł.

Magnetyczna owca

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu 4gift.pl

11. Karteczki – plastry

Nie tylko dla studentów medycyny czy lekarzy. Kartki wyglądające jak opatrunki z apteki nadają się idealnie do zaznaczania ważnych informacji lub zostawiania przypominających notatek. Cena ok. 9 zł.

Karteczki – plastry

Fot. zrzut z ekranu/allegro.pl

12. Wkład do szafki

Dzięki temu produktowi w szkolnej szafce zawsze będzie panować porządek. Konstrukcja składa się z 6 półek. Ma uniwersalne wymiary. Podczas składania nie wymaga narzędzi. Szafki są coraz popularniejsze w polskich szkołach zatem… Cena: ok. 104 zł.

Wkład do szafki

Fot. zrzut ekranu strony internetowej sklepu intl.target.com

Przeczytaj teraz: W jednym sklepie nosisz rozmiar 36, w innym 40. Dlaczego tak się dzieje?

***

Zdjęcie otwarciowe: CC by wokandapix/Pixabay