5 aplikacji, które pozwolą ci oszczędzić pieniądze
Magdalena Parys

„Co się stało z moimi pieniędzmi”? Jeśli takie pytanie często sobie zadajesz, czas zacząć lepiej zarządzać swoim budżetem domowym.

Oszczędzanie to sztuka i nie każdemu udaje się ją opanować. Z pomocą przychodzą więc aplikacje mobilne. Wybraliśmy 6 menedżerów finansów, do pobrania na smartfony i tablety, bez dodatkowych opłat, w języku polskim i angielskim. Kontrola wydatków nigdy nie była tak prosta. 

Digit

Automatycznie oszczędza pieniądze z twojego konta bankowego. Wystarczy podłączyć konto do aplikacji. Za pomocą specjalnego algorytmu narzędzie analizuje wysokość dochodów (obecny stan konta, kolejna pensja) i poziom wydatków użytkownika (na co, ile i kiedy wydawane są pieniądze), a następnie wylicza, ile pieniędzy można odłożyć w danym dniu, tygodniu czy miesiącu. Do pobrania na Android i iOS. Niestety w Polsce Digit jest jeszcze niedostępny. Apka działa m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Digit

Fot. zrzut z ekranu/producthunt.com

Wydawaj z głową

Prosta i intuicyjna aplikacja. Można w niej rejestrować codzienne wydatki, tworzyć kategorie i podkategorie kosztów, ustawiać limity (aplikacja zaalarmuje o przekroczeniu danego limitu), planować cykliczne wydatki (aplikacja o nich przypomni), załączać zdjęcia rachunków lub zakupionych przedmiotów. Można więc szybko przeanalizować na co wydajesz najwięcej pieniędzy. Do pobrania na Android i iOS.

Wydawaj z głową

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

Kontomierz

Aplikacja mobilna jest dodatkiem do bezpłatnego konta na stronie Kontomierz.pl. Wystarczy założyć konto we wskazanej domenie i dodać wyciąg z konta bankowego. Na tej podstawie aplikacja dokonuje analizy wydatków. Pozwala też na bieżąco notować płatności i przychody. Co ważne, narzędzie automatycznie kategoryzuje wydatki na podstawie nazw sklepów. Przy okazji jest także w pełni bezpieczna – dostęp poprzez kod PIN.

Kontomierz

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

Billy

Asystent wydatków, dzięki któremu wiesz co, gdzie i za ile najlepiej kupić. Innymi słowy, poprzez porównywarkę cen w sklepach zlokalizowanych w twojej okolicy, nie przepłacasz i przy okazji oszczędzasz czas (bez chodzenia, bez szukania). W zarządzaniu budżetem i sprawnym podliczeniu wydatków w danym okresie (dziennym, tygodniowym lub miesięcznym) pomaga również opcja zapisywania cen i widoki na wykresie. Aplikacja jest do pobrania na urządzenia z systemem Android i iOS.

Billy

Fot. materiały prasowe/billy.com.pl

Toshl Finance

Aplikacja wydaje się bardziej rozbudowana od poprzednich. Poza wpisywaniem stałych wydatków, porównywaniem kosztów, analizą danych za ostatni tydzień czy miesiąc, masz możliwość wprowadzania danych w różnych walutach, definiowania własnych tagów – pomagających skategoryzować wydatki  i w wersji płatnej – jest też eksportowanie liczb do plików pdf, Excel oraz Google Docs. Do pobrania na urządzenia mobilne Android, iOS i Windows Phone oraz na komputer – toshl.com.

Toshl Finance

Fot. zrzut z ekranu/androidwidgetcenter.com

Przeczytaj teraz: 6 mitów na temat rat

***

Zdjęcie otwarciowe: Pixabay