5 kroków do uruchomienia płatności kartą w Twoim e-sklepie
Magdalena Parys

Szybkość i wygoda transakcji, bezpieczeństwo i uniwersalność – to możesz zapewnić sobie i swoim klientom uruchamiając płatności kartą w e-sklepie. Zobacz, jak to zrobić.

O tym, że płatności kartą to jeden z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych sposobów płatności za zakupy w internecie, pisaliśmy już. Podobnie, jak o tym, że przyjmowanie płatności kartami przynosi również korzyści samemu sklepowi. I to bez względu na wielkość obrotów, branżę, czy obszar działania (jeśli masz także klientów zagranicznych, to wręcz must-have!).

Czytaj: 6 powodów, dla których warto uruchamiać płatności kartą w e-sklepie.

No dobrze, przyjmijmy, że czujesz się już przekonany i postanowiłeś włączyć karty do oferowanych metod płatności w swoim e-biznesie. Jak to zrobić? Zacznij od zawarcia umowy z  dostawcą płatności, który jest pośrednikiem między Twoim sklepem, organizacją wydającą kartę płatniczą a klientem. I który zapewnia bezpieczeństwo i szybkość realizacji transakcji.

Przedstawiamy poniżej proces, przez jaki przejdziesz, aby umożliwić dokonywanie płatności kartą w swoim e-sklepie na przykładzie współpracy z PayU. Jest to naprawdę bardzo proste i szybkie! Proces jest odmienny w zależności od tego, czy jesteś już klientem biznesowym PayU i chcesz tylko dołączyć płatności kartą do oferowanych w swoim sklepie metod płatności, czy też dopiero uruchamiasz usługi PayU.

Opcja 1. Jesteś już klientem PayU

Jeśli jesteś klientem PayU i chcesz włączyć do oferowanych metod płatność kartami, wystarczy, że do nas napiszesz (operations@payu.pl) lub zadzwonisz i wyrazisz taką chęć. Przygotujemy dla Ciebie umowę na karty, którą umieścimy w Twoim Panelu Menedżerskim. Wystarczy zaakceptować ją poprzez kliknięcie w odpowiedni checkbox i gotowe!

Po akceptacji wniosku automatycznie włączymy płatności kartą w Twoim sklepie. Twój klient będzie mógł od razu skorzystać również z usług usprawniających proces zakupowy, takich jak np. Visa Checkout, czyli cyfrowy portfel, w którym może zapisać dane karty płatniczej oraz dane takie, jak np. adres wysyłki.

Jak uruchomisz już płatność kartą w e-sklepie, zyskasz również możliwość, po skontaktowaniu się z PayU, włączenia w swoim e-serwisie płatności cyklicznych czy zaoferowania PayU ǀ Express, czyli usługi umożliwiającej Twoim klientom realizację płatności kartą (lub przelewem) jednym kliknięciem. 

włączenie płatności kartą dla klientów PayU

Infografika 1 – Sposób płatności kartą w e-sklepie będąc klientem PayU

Opcja 2: Nie jesteś jeszcze klientem PayU

Po pierwsze, wchodzisz na stronę PayU/oferta-handlowa. Wypełniasz krótki formularz, uzupełniając dane swojej firmy oraz wybierając opcje płatności, które Cię interesują (w tym płatności kartą). Opcja płatności kartą w e-sklepie nie jest dostępna jedynie wtedy, jeśli działasz w branży uznanej przez wydawców kart za niespójną z ich polityką (np. produkcja broni, branża tytoniowa itp.). Pełną listę branż wykluczonych dla kart znajdziesz na stronie PayU. Po uzupełnieniu formularza, akceptujesz umowy online. Po wpisaniu danych firmy, w procesie rejestracji pokażą Ci się umowy, które zaakceptujesz całkowicie online – za pomocą kliknięcia. Na koniec przelewasz opłatę aktywacyjną na wskazane konto, aby uruchomić proces weryfikacji danych. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz maila, że możesz już przyjmować płatności przelewami. Po pierwszej transakcji w Twoim sklepie, przeprowadzimy weryfikację serwisu, po której włączymy usługę płatności kartami. Gotowe! Płatności kartą możesz odbierać nawet tego samego dnia, w którym się zarejestrowałeś.

włączenie płatności kartą w sklepach

Infografika 2 – Sposób płatności w e-sklepie, gdy nie jest się klientem PayU

Ile to kosztuje?

Włączenie i aktywacja płatności kartą są bezpłatne, nie ma również żadnej stałej opłaty. Sklep płaci jedynie prowizję od każdej transakcji dokonanej kartą przez swojego klienta. To sprawia, że posługiwanie się płatnościami kartą w e-sklepie nie generuje dodatkowych kosztów. Aktualne stawki prowizyjne znajdują się zawsze pod adresem PayU/oferta-handlowa.

Płatności kartą to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób płatności, z którego coraz chętniej korzysta wielu klientów. Polacy zdają sobie sprawę, że w e-sklepie zapłacą nie tylko kartą kredytową, ale przede wszystkim debetową – co znacznie ułatwia im robienie zakupów, również tych codziennych. Dzięki płatności kartą, klient zyskuje na czasie. Transakcja odbywa się dużo szybciej, często nawet jednym kliknięciem – w przypadku zapisania karty klienta w systemie PayU. A to oznacza, że pieniądze szybciej znajdą się na koncie e-sklepu i przesyłka prawie od razu wyruszy w drogę. Co to oznacza dla Ciebie jako sprzedawcy? Zbudujesz długoterminowe relacje z zadowolonymi klientami, którzy chętnie do Ciebie wrócą i będą darzyć Cię zaufaniem.

Zdjęcie otwarciowe: Pexels.com

visa