5 kroków do uruchomienia płatności kartą w Twoim e-sklepie
Magdalena Parys

Szybkość i wygoda transakcji, bezpieczeństwo i uniwersalność – to możesz zapewnić sobie i swoim klientom uruchamiając płatności kartą w e-sklepie. Zobacz, jak to zrobić.

O tym, że płatności kartą to jeden z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych sposobów płatności za zakupy w internecie, pisaliśmy już. Podobnie, jak o tym, że przyjmowanie płatności kartami przynosi również korzyści samemu sklepowi. I to bez względu na wielkość obrotów, branżę, czy obszar działania (jeśli masz także klientów zagranicznych, to wręcz must-have!).

Czytaj: 6 powodów, dla których warto uruchamiać płatności kartą w e-sklepie.

No dobrze, przyjmijmy, że czujesz się już przekonany i postanowiłeś włączyć karty do oferowanych metod płatności w swoim e-biznesie. Jak to zrobić? Zacznij od zawarcia umowy z  dostawcą płatności, który jest pośrednikiem między Twoim sklepem, organizacją wydającą kartę płatniczą a klientem. I który zapewnia bezpieczeństwo i szybkość realizacji transakcji.

Przedstawiamy poniżej proces, przez jaki przejdziesz, aby umożliwić płatności kartami w swoim sklepie na przykładzie współpracy z PayU. Jest to naprawdę bardzo proste i szybkie! Proces jest odmienny w zależności od tego, czy jesteś już klientem biznesowym PayU i chcesz tylko dołączyć płatności kartą do oferowanych w swoim sklepie metod płatności, czy też dopiero uruchamiasz usługi PayU.

Opcja 1. Jesteś już klientem PayU

Jeśli jesteś klientem PayU i chcesz włączyć do oferowanych metod płatność kartami, wystarczy, że do nas napiszesz (operations@payu.pl) lub zadzwonisz i wyrazisz taką chęć. Przygotujemy dla Ciebie umowę na karty, którą umieścimy w Twoim Panelu Menedżerskim. Wystarczy zaakceptować ją poprzez kliknięcie w odpowiedni checkbox i gotowe!

Po akceptacji wniosku automatycznie włączymy płatności kartą w Twoim sklepie. Twój klient będzie mógł od razu skorzystać również z usług usprawniających proces zakupowy, takich jak np.  Visa Checkout, czyli cyfrowy portfel, w którym może zapisać dane karty płatniczej oraz dane takie, jak np. adres wysyłki.

Jak uruchomisz już płatności kartą, zyskasz również możliwość, po skontaktowaniu się z PayU, włączenia w swoim e-serwisie płatności cyklicznych czy zaoferowania PayU ǀ Express, czyli usługi umożliwiającej Twoim klientom realizację płatności kartą (lub przelewem) jednym kliknięciem. 

włączenie płatności kartą dla klientów PayU

Opcja 2: Nie jesteś jeszcze klientem PayU

Krok 1. Wchodzisz na stronę PayU/oferta-handlowa

Krok 2. Wypełniasz krótki formularz, uzupełniając dane swojej firmy oraz wybierając opcje płatności, które Cię interesują (w tym płatności kartą). Opcja płatności kartą nie jest dostępna jedynie, jeśli działasz w branży uznanej przez wydawców kart za niespójną z ich polityką (np. produkcja broni, branża tytoniowa itp.). Pełną listę branż wykluczonych dla kart znajdziesz na stronie PayU.

Krok 3. Akceptujesz umowy online. Po wpisaniu danych firmy, w procesie rejestracji podstawią Ci się umowy, które zaakceptujesz całkowicie online - za pomocą kliknięcia.  

Krok 4. Przelewasz opłatę aktywacyjną na wskazane konto, aby uruchomić proces weryfikacji danych. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz maila, że możesz już przyjmować płatności przelewami. 

Krok 5. Po pierwszej transakcji w Twoim sklepie, przeprowadzimy weryfikację serwisu, po której zakończeniu włączymy usługę płatności kartami. 

Gotowe! Płatności kartą możesz odbierać nawet tego samego dnia, w którym się zarejestrowałeś.

włączenie płatności kartą w sklepach

Ile to kosztuje?

Włączenie i aktywacja płatności kartą są bezpłatne, nie ma również żadnej stałej opłaty. Sklep płaci jedynie prowizję od każdej transakcji dokonanej kartą przez swojego klienta. Aktualne stawki prowizyjne znajdują się zawsze pod adresem PayU/oferta-handlowa.

Zdjęcie otwarciowe: Pexels.com

visa