6 sposobów na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez internet
Magdalena Parys

Styczniowe finały WOŚP nieodłącznie kojarzą się z tysiącami wolontariuszy zbierających pieniądze do rock’n’rollowych puszek. Z każdym rokiem jednak coraz więcej funduszy udaje się zebrać także w internecie

1. Kup lub sprzedaj dowolny przedmiot

Na stronie aukcje.wosp.org.pl stworzonej wspólnie z Allegro każdy może kupić lub sprzedać dowolny przedmiot i przekazać środki dla WOŚP. PayU zapewnia bezprowizyjną obsługę płatności, dzięki czemu każda uzyskana w ten sposób złotówka jest w całości przekazywana na rzecz Orkiestry. Tradycyjnie już na aukcje WOŚP trafiają przedmioty przekazane przez znane osoby, jak i użytkowników platformy Allegro.

6 sposobów na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez internet

Fot. Łukasz Widziszowski

2. Rozpal wirtualne serce

Już po raz trzeci można wspomóc cel Finału rozświetlając Wirtualne Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bezpiecznych wpłat można dokonywać za pomocą dobrze znanego systemu płatności. Kolorowe serce rośnie wraz z każdą wpłatą do wirtualnej puszki na stronie wspieram.to/wosp2016.

3. Przekaż tyle, ile możesz

Od wielu lat razem z Orkiestrą Jurka Owsiaka gra także portal Interia.pl. Na specjalnej stronie Pomagam.Interia.pl, internauci mogą dokonywać wpłat dowolnej kwoty na konto Fundacji WOŚP za pośrednictwem systemu PayU.

4. Pomagaj społecznościowo

Każdy, kto chce zbierać pieniądze dla WOŚP, ale nie zdążył skontaktować się ze sztabem, może założyć wirtualną puszkę w serwisie Siepomaga.pl/24final i jako wirtualny wolontariusz zachęcać znajomych do jej zapełniania. 

5. Wspieraj na Facebooku w dowolnym momencie

Dzięki oficjalnej aplikacji na Facebooku stworzonej we współpracy z PayU można wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dowolną kwotą w dowolnym momencie, nie tylko w dniu Wielkiego Finału. Po dokonaniu wpłaty każdy może „przypiąć” do swojego profilu orkiestrowe serduszko - w kolorze czerwonym dla wpłat do 100 zł lub złotym dla kwot wyższych.

6. Graj do końca świata i o jeden dzień dłużej

Fundacji Jurka Owsiaka można pomagać przez cały rok, nie tylko w trakcie hucznych Finałów. Jednym ze sposobów na to może być wpłata darowizny online na stronie wosp.org.pl. Po zakończeniu XXIV Finału włączona zostanie tam także nowa forma wsparcia - płatności cykliczne PayU.

– Wszystkie zbiórki internetowe tworzone przez wieloletnich partnerów Orkiestry to wspaniałe inicjatywy, która jednoczą społeczność internautów, dzięki  czemu WOŚP ma coraz większy zasięg, a my z dumą je wspieramy – podsumowuje Sylwia Bilska, Commercial Director PayU Central Europe.  – Współpracujemy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od ponad 10 lat. W tym czasie obsłużyliśmy bezpiecznie transakcje o łącznej wartości ponad 30 mln złotych. Dziękujemy za hojność wszystkim darczyńcom.

Wszystkie wpłaty na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, których dokonasz  na wymienionych stronach za pośrednictwem systemu PayU zostaną w całości i bezpośrednio przekazywane Fundacji WOŚP. Jako operator finansowy i partner WOŚP PayU nie pobiera żadnych prowizji z tytułu obsługi płatności, udostępnia natomiast bardzo przyjazny system umożliwiający przekazanie wpłat i darowizn online lub dokonanie płatności za wylicytowany przedmiot na aukcjach tworzonych wspólnie z Allegro. Możesz to zrobić szybkim e-przelewem lub kartą płatniczą na dowolnym urządzeniu, również jednym kliknięciem.  

 

***

Zdjęcie otwarciowe: materiały prasowe WOŚP, ilustracja dodatkowa: materiały prasowe Allegro