7 aplikacji ułatwiających przygotowania do świąt
Magdalena Parys

Pomagają w przygotowaniu potraw, w planowaniu budżetu na prezenty, w składaniu życzeń świątecznych, a nawet w śpiewaniu kolęd.

Rzeczy do zrobienia przed świętami jest wiele – prezenty, sprzątanie, gotowanie, pieczenie, dekoracja domu, życzenia. Nowe technologie przychodzą jednak z pomocą. Dzięki licznym świątecznym aplikacjom mobilnym obowiązki wydają się prostsze w realizacji. Sprawdź nasze typy!

1. Planowanie świąt

Aplikacje, takie jak Listonic pozwalają na zaplanowanie świąt od A do Z. To dobre rozwiązanie zarówno dla zapominalskich, perfekcjonistów, jak i osób lubiących mieć wszystko pod kontrolą.

Planowanie świąt

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

2. Prezenty

Z apką można też sprawdzić, gdzie jest Święty Mikołaj. Where is Santa Claus Scanner przyda się, gdy w domu są dzieci, które czekają na prezenty od pana z brodą i w czerwonym stroju.

Prezenty

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

3. Potrawy i wypieki

Bez jedzenia nie ma świąt, a w Polsce jest nawet tradycja przyrządzania 12 potraw na wigilijny stół. Tak więc, żeby ciasto nie było zakalcem, zupa nie była za słona, a kapusta przegotowana, warto skorzystać ze sprawdzonych już przepisów - zawsze pod ręką, bo dostępnych na telefon. Podpowiedzi i inspiracji na świąteczne smakołyki znajdziesz np. w aplikacji Przepisy.pl.

Potrawy i wypieki

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

4. Życzenia świąteczne

Życzenia najlepiej składać od serca, ale jeśli nie ma się na to czasu i głowy, trzeba posiłkować się tzw. gotowcami. Gotowy tekst życzeń z aplikacji „NajNaj życzenia” można skopiować do sms-a lub wiadomości na Facebooku.

Życzenia świąteczne

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

5. Kolędy z aplikacji

Śpiewanie kolęd to kolejna tradycja kultywowana w wielu domach. Dzięki aplikacji „Kolędy Polskie” już nikt nie będzie mieć wytłumaczenia, że nie pamięta słów, dlatego nie śpiewa. Poza ściągą z tekstami kolęd, do odtworzenia są też melodie.

Kolędy z aplikacji

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

6. Ozdoby świąteczne

Choinka, światełka, girlandy, świeczki, wieńce, bombki tworzą klimat Świąt we wnętrzach. Korzystając, z pomocy aplikacji Christmas decorating 2017 new w proces dekorowania mieszkań i domów można włączyć znajomych, rodzinę i wspólnie spędzić czas.

Ozdoby świąteczne

Fot. zrzut z ekranu/play.google.com

7. Nietrafione upominki

Zdarza się, że kupiony prezent okaże się za mały, za duży lub po prostu nie przypadnie do gustu osobie obdarowanej. Warto więc nie wyrzucać paragonów. Aplikacja „To co moje” (o której już kiedyś pisaliśmy) pozwala na przechowywanie kopii paragonów w jednym miejscu, na wypadek zwrotu lub reklamacji.

Nietrafione upominki

Fot. zrzut z ekranu/payu.pl

Przeczytaj również: 11 sposobów - jak wydać mniej na prezenty świąteczne?

***

Zdjęcie otwarciowe: Pixabay