Wybór kraju

Wybór kraju

9 ciekawych gadżetów do iPhone’a

12 Wrz 2017   Aktualizacja: 12 Wrz 2017

Magdalena Parys

Wymyślne etui, nietypowy powerbank, a może słuchawki inne niż zwykle. Poznaj nasze zestawienie akcesoriów do smartfonów Apple.

Z okazji premiery nowego iPhone 8, który został okrzyknięty nie tylko najbardziej innowacyjnym smartfonem w historii tej marki, ale także najdroższym, przygotowaliśmy zestawienie ciekawych, momentami dziwnych, ale też i praktycznych akcesoriów do telefonów marki Apple. Iphone’y należą do czołówki najpopularniejszych aparatów telefonicznych na świecie – 1 na 5 internautów ma iPhone’a (Global Web Index, 2015) – tak więc w sieci można znaleźć mnóstwo akcesoriów dedykowanych urządzeniom firmy z Cupertino (Kalifornia). Wybór więc nie był łatwy. Sprawdź, jakie artykuły znalazły się na naszej liście.

#1. Etui otwieracz

2 w 1, czyli zabezpieczenie dla telefonu przed zarysowaniami i akcesorium przydatne w czasie spotkania ze znajomymi, szczególnie w plenerze. Cena: 79 zł.

Etui otwieracz do iPhone'a, czyli 2 w 1

Fot. Zrzut ekranu, allegro.pl

#2. Prynt Pocket

Ten ciekawy wynalazek to mała przenośna drukarka do zdjęć, którą podłączasz do smartfona i wywołujesz zdjęcia, kiedy chcesz. Sprzęt sprawia też, że po uruchomieniu dedykowanej aplikacji i najechaniu smartfonem bądź tabletem na zdjęcie, na ekranie urządzenia odtwarza się krótki materiał pokazujący moment, w którym została zrobiona fotografia. Co więcej apka pozwala także na edycję zdjęć i udostępnianie ich w mediach społecznościowych. Cena: ok. 150 dolarów.  

Źródło: youtube.com/prynt.co

#3. Lodowy powerbank

Ładowarka pozwala naładować telefon bez użycia prądu, a przy okazji ma finezyjny kształt. Jest w formie nadgryzionego loda na patyku. Dodatek do całości stanowi karabinek, który można przyczepić do torby i korzystać z ładującego się smartfona podczas chodzenia. Cena: 20 funtów.

Powerbank, który można przyczepić do torebki.

Fot. Zrzut ekranu/firebox.com

#4. Bezprzewodowy głośnik do łazienki

To gadżet, który jak najbardziej klasyfikuje się do działu „dziwactwa”. Jest to bowiem stacja dokująca do iPhone’a (ładuje telefon), która jednocześnie jest też uchwytem na papier toaletowy i głośnikiem współgrającym ze smartfonem (działa również bezprzewodowo, przy pomocy Bluetooth). Cena: ok. 50 dolarów.

Bezprzewodowy głośnik i uchwyt na papier toaletowy w jednym.

Fot. zrzut ekranu/Amazon.com

#5. Lokalizator zwierząt

Tractive Collar jest obrożą zaprojektowaną dla zwierząt, które trzeba namierzyć. Wyposażona jest w nadajnik GPS, który lokalizuje pupila i wskazuje jego położenie na mapie dostępnej w aplikacji. Masz na bieżąco podgląd drogi swojego zwierzaka. Przy okazji sama obroża jest wygodna i bezpieczna dla zwierzaka. Posiada blokadę przed jej przypadkowym rozpięciem. Zmniejsza także odczuwanie szarpnięć, w momencie zdyscyplinowania psa, kota czy innego zwierza, nawet o połowę. Cena: 79 zł (obroża) i 399 zł (lokalizator GPS).

Obroża z nadajnikiem GPS działa z iPhonem

Fot. Zrzut ekranu/ithings.pl

#6. Bezprzewodowe słuchawki

Koniec ze splątanym kablem. AirPods  nie dość, że działają bezprzewodowo, to jeszcze wyposażone są w specjalne czujniki, które wyczuwają, kiedy znajdują się w twoich uszach.  Zależnie od tego, czy założysz jedną, czy obie słuchawki, sygnał zostanie odpowiednio przekierowany i aktywuje mikrofon. Wymagają ładowania. Cena: ok. 700 zł.

Bezprzewodowe słuchawki do iPhone'a.

Fot. zrzut ekranu/emag.pl

#7. Obiektyw fotograficzny

Nadaje się przede wszystkim do uchwycenia szerszego tła, np. do zdjęć grypowych. Fotografie nie tracą na jakości i ostrości obrazu. Przy okazji obiektyw Olloclip jest poręczny – mieści się w kieszeni, torebce lub dłoni. Zakłada i zdejmuje go się w kilka sekund. Cena: ok. 450 zł.

Olloclip - obiektyw fotograficzny do iPhone'a.

Fot. zrzut ekranu/apple.com

#8. Pasek jak do aparatu

W czasach, kiedy królowały standardowe aparaty fotograficzne, ich nieodłącznym elementem był specjalny pasek na nadgarstek, który pozwalał na wygodne przenoszenie urządzenia, bez obawy przed upadkiem czy wyślizgnięciem się z ręki. Teraz taki sam gadżet można użyć do iPhone’a. iPhone Wrist Strap mocuje się w dolnej części telefonu, także gdy sprzęt jest w etui. Cena: 35 dolarów.

iPhone Wrist Strap - pasek do iPhone'a

Fot. zrzut ekranu/photojojo.com

#9. Wiatrak

Kolejny gadżet z kategorii dziwnych. Umożliwia szybkie i bezproblemowe schłodzenie się w dusznym i zatłoczonym autobusie, czy w pracy, gdy nie ma klimatyzacji albo system wentylacji zepsuł się. Wiatrak ma wtyczkę kompatybilną z telefonami Apple. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. Cena: 15 zł.

Wiatrak do iPhone'a na ochłodę.

Fot. zrzut ekranu/allgero.pl

Pzreczytaj teraz: 11 powodów, dlaczego warto wybrać usługę Płacę później

***

Zdjecie otwarciowe: Pixabay