9 sklepów z najlepszą polityką zwrotów
Magdalena Parys

Zwrot bielizny, rok na odesłanie towaru, bezpłatna rezygnacja z zamówienia na odległość. Poznaj strategie zwrotów, które zdobywają serca kupujących

Zgodnie obowiązującymi przepisami polski konsument ma 14 dni, od odebrania zamówienia, na zwrot, a koszty wysyłki paczki zwrotnej leżą po jego stronie. Wiele sklepów niezależnie od regulacji prawnych, ma bardziej liberalną politykę i w trosce o zadowolenie kupujących oferuje m.in. bezpłatny i wydłużony czas na odstąpienie od zamówienia internetowego. Sprawdź sklepy, które wyróżniają się przyjaznymi rozwiązaniami w polityce zwrotów. 

Zalando

W największym europejskim sklepie internetowym towar można zwrócić w przeciągu 100 dni (również rzeczy przecenione). Za wysyłkę nic nie płacisz. Należy jedynie zarejestrować zwrot w koncie, zamówić kuriera i wręczyć mu przesyłkę.

Zappos

Na zwrot jest 12 miesięcy. Rezygnacja z zamówienia nic nie kosztuje. Można zatem kupić buty w kilku rozmiarach i odesłać te, które nie pasują.

Stand out #Converse #Zappos

Post udostępniony przez Zappos (@zappos)

Nordstrom

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość jest możliwe w dowolnym momencie. Zwracany towar nie musi mieć paragonu. Rezygnacja z zamówienia jest bezpłatna, wszystkie koszty związane z wysyłką zwrotną są po stronie sprzedawcy.

Shopping ahoy! ⛵ #accessories

Post udostępniony przez Nordstrom (@nordstrom)

Asos

Kupującym przysługuje bezpłatny zwrot w ciągu 28 dni od otrzymania zamówienia. Zwrócić można także bieliznę i strój kąpielowy, co bardzo rzadko zdarza się w sklepach.

Fot. instagram/asos.com

Fot. instagram/asos.com

Eobuwie.com.pl

Na zmianę decyzji sklep daje 30 dni. Towar można bezpłatnie zwrócić przy użyciu Paczkomatu InPost lub zamawiając kuriera pod wskazany adres.

Decathlon

Poza standardowym zwrotem w punktach stacjonarnych, jest również możliwość odesłania zamówienia przez Paczkomat InPost, na koszt sklepu. Po rejestracji zwrotu na stronie i otrzymaniu kodu zwrotnego do wykorzystania w Paczkomacie, masz 48 godzin na wysyłkę.

Bed Bath & Beyond

Sklep oferuje dwa rozwiązania. Z paragonem niechciany towar można zwrócić w każdej chwili. Gdy natomiast dowodu zakupu nie masz, na odesłanie jest rok.

Athleta

W tym sklepie na zwrot jest również nieograniczony czas. Na dodatek, odesłać można strój kąpielowy czy okulary przeciwsłoneczne.

Zara i inne stacjonarne sieciówki

Zakup w sklepach internetowych, które równocześnie mają siedziby w galeriach czy centrach handlowych pozwala na szybki zwrot bez konieczności zamawiania kuriera czy wycieczki na pocztę. Wystarczy pójść do najbliższego sklepu stacjonarnego na terenie Polski i oddać niechcianą rzecz. Z reguły na odstąpienie od umowy jest 30 dni.

New baby capsule | Rock and sand. Now at zara.com and in-stores #zaracapsule #zarababy

Post udostępniony przez ZARA Official (@zara)

Przeczytaj teraz: Ikea, jakiej nie znasz - 17 faktów

***

Zdjęcie otwarciowe: CC by Dmitry Valberg