Cykliczna płatność ratuje życie
Magdalena Parys

Jednorazowa wpłata w wysokości 10, 20, 50 zł może pomóc kilkorgu ludziom. Kwoty wpłacane cyklicznie mogą wesprzeć już kilkanaście osób. Sprawdź, jak to zrobić.

30 kwietnia, czyli ostateczny termin rozliczenia podatkowego za rok 2015 (PIT 2015) coraz bliżej. Wiele osób decyduje się na przekazanie 1 proc. podatku na wybraną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego – np. na fundację działającą przy szpitalu dziecięcym czy schronisko dla zwierząt. Oddając swój 1 proc., nic nie tracisz. I tak musiałbyś go oddać fiskusowi.

Przekazanie części swoich dochodów na rzecz dzieci, seniorów czy zwierząt to szlachetny gest, ale pomoc jest jednorazowa. A można pomagać regularnie (np. co miesiąc), wpłacając określoną kwotę pieniędzy na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która ma pod skrzydłami rzesze potrzebujących dzieci  – maluchy chore na raka, z wadami serca i wzroku, niepełnosprawne, w śpiączce oraz wcześniaki.

9 mln zł przekazanych za pośrednictwem PayU i nowa forma wsparcia już dostępna

WOŚP zbiera już pieniądze od 24 lat, a czerwone serduszko, które jest symbolem akcji zna już prawie cały świat. Tylko w tym roku udało się zebrać 72 696 501,52 zł, z czego przez internet uzyskano blisko 9 mln zł. Zawrotną kwotę ze zbiórek internetowych osiągnięto dzięki hojności ponad 88 500 darczyńców, którzy wykonali 130 tys. transakcji, korzystając z systemu PayU. Średnia wartość pojedynczej darowizny przekazanej dla WOŚP przez internet wyniosła 50 zł, a największa to aż… 10 000 zł.

Na zbiórce zorganizowanej na Facebooku, która pozostanie aktywna do końca roku, zebrano dodatkowe 148 232,34 zł. Dotychczas wartość najwyższej kowty darowizny indywidualnego użytkownika na portalu społecznościowym to 1 000 zł, a średnia wpłata – 36 zł.

Co ważne, działalność organizacji pozarządowej można także wspierać cyklicznie. Regularne przekazywanie „paru” złotych za pośrednictwem PayU dla WOŚP i jej podopiecznych działa od 8 marca. – To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą pomagać przez cały rok, a nie tylko w dniu Finału – mówi Sylwia Bilska, Commercial Director PayU Central Europe.

Prosty sposób na terminową pomoc

Ustawienie płatności cyklicznych odbywa się w trzech krokach. Na stronie wpłacam.wosp.org.pl jednorazowo wybierasz płatność cykliczną jako metodę wpłaty i w specjalnie zabezpieczonym formularzu podajesz swoje dane. Następnie podczas przekazywania darowizny online (wysokość kwoty zależy od ciebie) zapisujesz kartę oraz określasz częstotliwość kolejnych wpłat. Równocześnie upoważniasz fundację WOŚP do obciążenia rachunku swojej karty ustaloną kwotą. Każda kolejna wpłata jest przekazywana automatycznie w wybranym przez ciebie terminie. Twoje pieniądze trafiają bezpośrednio i w całości dla podopiecznych Fundacji prowadzonej przez Jurka Owsiaka. PayU jako partner finansowy zrezygnowało z pobierania prowizji za obsługę płatności. – Współpracujemy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilkunastu lat. W tym czasie obsłużyliśmy bezpiecznie transakcje o łącznej wartości ponad 40 mln złotych. Dziękujemy za hojność wszystkim darczyńcom – dodaje Sylwia Bilska.

Płacąc przez internet, możesz zrobić dużo dobrego

– Przez wiele lat głównym źródłem wsparcia finansowego dla WOŚP były pieniądze zbierane przez wolontariuszy oraz Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców. Jednak z roku na rok coraz głośniej zaznaczamy swoją obecność także w świecie online, a PayU od samego początku wspiera nasze największe internetowe zbiórki, w tym: aukcje.wosp.org.pl, wspieram.to/wosp, Pomagam.Interia.pl, Siepomaga.pl/24final, i działające przez cały rok wpłacam.wosp.org.pl – zaznacza Krzysztof Dobies, Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP.

Tym samym, wpłacając pieniądze przez internet w sposób cykliczny na rzecz dzieci dajesz im szansę na szybsze otrzymanie pomocy – nowe życie lub nawet całkowite wyzdrowienie. Przy wysokich kosztach opieki medycznej – niejednokrotnie są to kwoty milionowe – liczy się każda złotówka.

Dobro zawsze wraca, więc warto pomagać!

CZYTAJ TAKŻE: 6 sposobów na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez internet>>

***

Fotografia otwarciowa: CC by Anna & Michał/Flickr