Darmowe magazyny w sieci. Przegląd 10 tytułów
Magdalena Parys

Świat w zasięgu kliknięcia. Poznaj bezpłatne wydania czasopism, które można pobrać na komputer, smartfon lub tablet

Wiele osób uważa, że czytanie prasy na urządzeniu mobilnym nie może zastąpić papierowej wersji prasy. My jesteśmy nieco innego zdania. Tym bardziej, że darmowe magazyny ani w kwestii treściowej, ani wizualnej nie odstają od tytułów płatnych. 

W zestawieniu przyjrzeliśmy się różnorodnym tytułom –  od katalogów przez poradniki do pism branżowych – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Miłej lektury!

Zestawienie 10 bezpłatnych tytułów prasowych

Katalog IKEA

Ukazuje się raz w roku, pod koniec lipca, więc każdy sympatyk szwedzkiej sieciówki meblarskiej czeka na niego z utęsknięniem. Katalog jest zawsze pełen pomysłów na aranżacje sypialni, salonu, łazienki, kuchni, przedpokoju, pokoju dziecięcego, domowego biura czy balkonu. Produkty IKEA można obejrzeć na komputerze lub pobrać aplikację katalogową IKEA na swój smartfon albo tablet z systemem Android lub iOS.

Skarb

Miesięcznik drogerii Rossmann, w którym znaleźć można wywiady z gwiazdami, felietony, porady na temat zdrowia, mody, urody, dzieci. Grupą docelową pisma są kobiety. To pismo tworzone na wzór magazynów lifestylowych, z tą różnicą, że nie trzeba za nie płacić. 

Tesco magazyn

Kwartalnik, na każdą porę roku. Podobnie jak w Skarbie, pełno w nim ciekawostek z każdej dziedziny i przepisów. W czasopiśmie nie brakuje również produktów z oferty sprzedażowej hipermarketu Tesco.

Book up

Miesięcznik literacko-kulturalny, wydawany we współpracy księgarni internetowej Woblink.com i platformy Lubimyczytac.pl. W magazynie znajdują się nowości i zapowiedzi książkowe, a także wywiady z autorami, recenzje - zarówno literackie jak i filmowe - oraz wiadomości o ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Do czytania w wersji desktopowej lub mobilnej.

Ego

Magazyn pisany z myślą o panach, dostępny wyłącznie na tablety. Do przeczytania o nowinkach technologicznych, gadżetach, ale także o modzie, urodzie i kulturze, czyli gdzie wyjść, co się aktualnie czyta, ogląda, słucha i w co się gra. Dystrybuowany w ekosystemach urządzeń przenośnych Google Play oraz iTunes AppStore.

iAM

Pismo dla nowoczesnych kobiet. Pierwszy magazyn kobiecy w Polsce stworzony specjalnie na tablety. Miesięcznik ten zawiera, niespotykaną do tej pory, dozę interaktywności i pogłębionych treści. Znajdziesz tu wiele elementów, które po dotknięciu pozwalają na zobaczenie i przeczytanie znacznie więcej: galerie zdjęć, video, a w nich zapowiedzi, relacje, podpowiedzi, porady. Do pobrania na urządzenia przenośne z iOS lub Android.

MyMamy

Najciekawszy darmowy magazyn dla rodziców, którzy chcą przyjemnie spędzać czas w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Jesteś ciekawy świata? Masz ambicje bycia fajnym rodzicem? Oto magazyn w sam raz dla Ciebie! W środku znajdziesz rozmowy ze znanymi rodzicami, porady dla przyszłych mam i ojców. Do pobrania na tablet lub smartfon z systemem operacyjnym iOS lub Android.

iMagazine

Jedyny na polskim rynku magazyn poświęcony komputerom, technologii oraz środowisku związanemu z Apple. Tworzą go profesjonaliści i hobbyści, których łączy jedno – pasja i zamiłowanie do sprzętu z nadgryzionym jabłkiem. Do pobrania poprzez jednorazowe zapisanie się do newslettera.

Miasto kobiet

Dwumiesięcznik skierowany do kobiet. Mocną stroną magazynu są wywiady z inspirującymi osobami. Poza tym, w środku można znaleźć wiele porad na temat mody, urody, rozwoju osobistego czy kultury. Pismo dostępne jest zarówno na komputerze i urządzeniach mobilnych. Nie wymaga pobierania.

Elektronik

Polski branżowy miesięcznik poświęcony elektronice. Pismo adresowane jest do konstruktorów, menedżerów, naukowców i handlowców z branży. Magazyn Elektronik stawia sobie za cel informowanie czytelników o wszystkich najważniejszych nowościach rynkowych. Pismo można czytać zarówno na komputerze i urządzeniach mobilnych. Niezbędna jest jednak bezpłatna subskrypcja.

***

Fotografia otwarciowa: CC by kaboompics/Pixabay, zdjęcie dodatkowe: CC by jackmac134/Pixabay