Dzień Darmowej Dostawy – zamawiaj prezenty i oszczędzaj
Magdalena Parys

Szeroka oferta produktów i dodatkowe promocje – a przy tym za dostawę ze sklepu internetowego nie zapłacisz ani grosza. 1 grudnia to dobra okazja, aby zaoszczędzić czas i pieniądze

Już od kilku lat 1 grudnia jest  w polskich sklepach internetowych określany „Dniem Darmowej Dostawy”. To akcja promocyjna, która ma zachęcić do zamawiania prezentów przed nadchodzącymi Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia (wzorem jest amerykański „Free Shipping Day”). Do akcji przyłącza się coraz więcej sklepów internetowych, niektóre organizują dodatkowe promocje. Jest to okazja do ostatecznego podjęcia prezentowych decyzji, a przy tym – zaoszczędzenia kilku groszy.

Dzień darmowej dostawy – oszczędności

Kupując w sklepie internetowym np. torebkę za 160 zł masz do zapłaty o 8-10 zł więcej. To w przypadku przesyłki listem poleconym ekonomicznym. Kwota zwiększa się o 9-11 zł, gdy paczka będzie do odbioru w Paczkomacie.  Za wygodę dostarczenia przez kuriera trzeba zapłacić więcej - 10-15 zł.

Oznacza to, że zamawiając przez internet dziesięć prezentów i średnio na przesyłkę za każdym razem wydając 10 zł, rachunek zwiększy się aż o 100 zł. Zatem kupując prezenty 1 grudnia, czyli w Dzień Darmowej Dostawy, możesz mieć pieniądze na kolejny – jedenasty - nadprogramowy prezent. Może dla siebie? ;-)

Dzień Darmowej Dostawy – zasady

Akcja dostawy za 0 złotych odbywa się 1 grudnia w godzinach 00:01 – 23:59. Na koszt przesyłki nie mają wpływu wartość zakupów, metoda płatności ani rodzaj dostawy. Należy jednak pamiętać, że Dzień Darmowej Dostawy odbywa się tylko na terenie Polski, więc jeśli zamówisz produkt do innego kraju, będziesz musiał zapłacić za transport.

W projekcie „Dzień Darmowej Dostawy” bierze udział 2596 eSklepów. Pełna lista uczestników znajduje się na stronie dziendarmowejdostawy.pl.

Można tam znaleźć cenione i znane marki, takie jak: 4F, Avon, Dr Irena Eris, Pandora, Reserved, Tchibo, Vistula.

eSklepy przyporządkowane są do określonych kategorii, m. in.: „AGD i RTV”, „Bielizna”, „Biżuteria”, „Gry i konsole”, „Książki i komiksy”, „Uroda i zdrowie”, „Odzież i dodatki”, „telefony i akcesoria”, „Sport”, „Zabawki”.

Kupuj bez obaw – firmy biorące udział w przedsięwzięciu „Dzień Darmowej Dostawy” są weryfikowane przez serwis eKomercyjnie.pl – portal internetowy z branży eCommerce.

 

***
Fot. Dzień Darmowej Dostawy