Dzień Darmowej Dostawy – korzyści dla kupujących
Magdalena Parys

Raz w roku tysiące sklepów internetowych realizują zamówienia bez kosztów wysyłki. Sprawdź, co jeszcze poza tańszym zamówieniem, można zyskać w tym dniu

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku organizowany jest Dzień Darmowej Dostawy. 29 listopada od godziny 00.01 do 23.59 będzie można zrobić zakupy w wybranych sklepach internetowych bez ponoszenia kosztów wysyłki w granicach Polski. To już siódma edycja wydarzenia. W tym roku do akcji przyłączyło się ponad 2400 sklepów internetowych.

Czytaj również: Paczkomat czy Paczka w Ruchu: która opcja dostawy wygrywa?

1. Tańsze zamówienie i oszczędność pieniędzy

Wciąż większość sklepów internetowych nalicza koszty za wysyłkę towaru. Trzeba więc liczyć się z dopłatą na poziomie od kilku do kilkunastu złotych. Przesyłka kurierska może kosztować nawet 20 zł. Tym samym, zamiast 40 zł za zakupy trzeba zapłacić 60 zł.

2. Mniejszy ból w momencie zwrotu towaru

Kupując przez internet, szczególnie odzież czy obuwie, zawsze jest ryzyko niedopasowania produktu, który być może trzeba będzie zwrócić. Nie ponosząc kosztów dostawy, nie odczujesz aż tak dużego dyskomfortu z powodu nietrafionego zamówienia, straconego czasu na odesłanie paczki i konieczności zapłaty za przesyłkę zwrotną.

3. Opłacalność zakupu wybranych towarów

Są grupy produktów, przy których cena dostawy znacznie zmniejsza atrakcyjność i opłacalność kupowanego dobra. Na jednym biegunie są rzeczy sporych gabarytów (sprzęt AGD, meble), których koszt dostawy wynosi kilkadziesiąt złotych. Na drugim – drobne i niedrogie przedmioty, tj. akcesoria do telefonów. Dla przykładu  etui do smartfona kosztuje 10 zł i dostawa tyle samo.

4. Poznanie nowego sposobu na robienie zakupów

Darmowy Dzień Dostawy to dobry sposób dla osób, które dotychczas sceptycznie podchodziły do kwestii zakupów online. Według wielu badan konsumenckich koszt dostawy jest jednym z głównych czynników, decydujących o wyborze sklepu internetowego. 

5. Tysiące sklepów biorących udział w akcji

Na liście eSklepów, które zgłosiły się do wydarzenia są duże i znane marki oraz te mniej popularne wśród internautów. Pełną listę sklepów znajdziesz na stronie organizatora www.dziendarmowejdostawy.pl. Do wyboru są sklepy odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, ze sprzętem AGD i RTV, z akcesoriami do wnętrz, księgarnie. Innymi słowy, robiąc zakupy 29 listopada br. nie zapłacisz za dostawę m.in. w: ezebra.pl, Nexterio, Smyk, Wittchen, 4F, Sinsay, mall.pl, Black Red White, chocolissimo.

6. Wypróbowanie usług nieznanych eSklepów

O ile duże sieci sklepów, typu H&M czy Zara mają darmową dostawę przez cały rok lub kilka razy do roku decydują się na przeprowadzenie promocji bezpłatnej dostawy, o tyle małe sklepy internetowe, ze względów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Dzień Darmowej Dostawy to więc dobra okazja na zakupy w nowych miejscach. 

***

Zdjęcie otwarciowe: materiały prasowe/dziendarmowejdostawy.pl