Gdzie kupić rower: przez internet?
Magdalena Parys

Nie stoisz w korkach. Nie tracisz nerwów w zatłoczonym autobusie. Zrzucasz zbędne kilogramy i przy okazji ćwiczysz mięśnie nóg. Sprawdź, dlaczego warto kupić rower. Koniecznie w sieci.

Sezon rowerowy trwa ostatnio prawie cały rok, ponieważ aura za oknem jest łagodna. Śnieżyce, mrozy to już coraz rzadszy widok. Na ulicach można więc spotkać kolarzy nawet w grudniu, styczniu, czy w lutym. Poza pogodą rowerzystom sprzyjają także urzędnicy. Polskie miasta inwestują w ścieżki i szlaki rowerowe. Powstają systemy bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich.

Na rowerach jeżdżą wszyscy – od managera po hipstera. Jeżeli więc nie masz jeszcze swoich dwóch kółek lub zastanawiasz się nad zmianą jednośladu – nie czekaj. Przez internet możesz kupić rower w kilka kliknięć.

Rowerowy zakup w sklepie internetowym

Internet daje wiele możliwości zakupu i wyboru jednośladu w jednym miejscu. Oto 8 powodów, dla których warto kupić rower drogą online.

1. Niższe ceny rowerów w internecie

Ten sam rower może być tańszy w sieci niż w sklepie tradycyjnym nawet o kilkanaście proc. Niższe ceny wynikają głównie z niższych kosztów obsługi klienta, infrastruktury sklepowej i magazynowej. I tak dla przykładu, sklep rowerowy PM Bike proponuje klientom rowery w promocyjnych cenach – tańszych o co najmniej 300 zł niż w sklepie offline.

2. Spora liczba promocji

W sklepach internetowych bardzo często można trafić na kilkudniowe promocje. Dla przykładu, w skleprowerowy.pl obniżka trwała od 8-12 marca dla wszystkich pań na rowery (10 proc.) i akcesoria oraz odzież (15 proc.). W sklepach stacjonarnych wyprzedaż jest przeważnie raz do roku, po sezonie wiosenno-letnim.

3. Szeroki wybór

Rowerowe sklepy internetowe mają z reguły bardziej zróżnicowany asortyment w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Prezentują one po prostu całą ofertę producenta, z którym współpracują, podczas gdy w sklepie stacjonarnym rzadko są osiągalne wszystkie modele. Zwłaszcza te najdroższe i specjalistyczne.

4. Weryfikacja opinii

Kupując przez internet można także szybko sprawdzić, co inne osoby sądzą na temat modelu roweru, który zamierzasz kupić. Takie podpowiedzi są bardzo pomocne, bo co dwie głowy to nie jedna. Przy okazji nie zaszkodzi również zasięgnąć opinii o samym eSklepie, z którego usług zamierzasz korzystać.

5. Wygoda zakupu

Korzystając z rowerowego sklepu internetowego, jednoślad kupisz bez wychodzenia z domu, przepychania się w sklepach i stania w kolejkach. Tym samym, rower można nawet kupić po trudnym dniu lub tygodniu pracy, po którym nie ma się siły na nic. Energia na „surfowanie” po internecie przeważnie się znajdzie :).

6. Możliwość zwrotu

Zwrot produktu kupionego w sklepie stacjonarnym zależy od dobrej woli sprzedawcy. Nie ma on obowiązku przyjęcia towaru – chyba, że towar jest wadliwy. Na rezygnację z towaru kupionego przez internet jest z kolei zawsze 14 dni od daty odebrania zamówienia, nawet jeśli rower przestanie ci się podobać. A w niektórych eSklepach sportowych czas ten zostaje wydłużony do 30 dni, jak np. w decathlon.pl. Sklepy dopuszczają również możliwość wypróbowania roweru przed zwrotem. Na stronach internetowych eSklepów można przeczytać: „przed zwrotem roweru jest możliwość jego wypróbowania, jadąc po suchej, w miarę czystej jezdni”.

Czytaj także: bilet kupiony na koncert online: zwrot pieniędzy>>

7. Porównanie cen w kilku sklepach

W internecie jest wiele dostępnych narzędzi do porównywania cen rowerów w sklepach. Są to np. Ceneo, Nokaut, Oferia czy Google Shopping. Na pewno wygodniej jest kliknąć i sprawdzić ceny w kilku eSklepach na raz niż jeździć od jednego do drugiego, przy okazji tracąc czas na dojazd, korki i pieniądze na benzynę.

8. Dostawa roweru pod drzwi w 24h

Pojazd dostarcza kurier, przeważnie w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty (o ile sklep posiada dany rower w magazynie). Warto też zapytać, czy sprzedawca reguluje rower przed wysyłką. Zdarzają się sklepy internetowe, które nie posiadają własnego serwisu i wysyłają rowery „prosto od producenta”, które trzeba samemu złożyć i wyregulować.

No, to w drogę!

***

Fotografia otwarciowa: CC by Fernando R. Ortega /Flickr, ilustracja dodatkowa: CC by Achim Hepp/Flickr