Jak korzystać z nowych technologii w akcjach charytatywnych?

Pomoc niesiona przez internet staje się coraz popularniejsza. Wie coś o tym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od lat współpracuje z wieloma firmami technologicznymi. Zobacz, jak to działa.

Nowe technologie zmieniają styl funkcjonowania wielu organizacji pozarządowych, fundacji i akcji charytatywnych. Wpływają na to jak te organizacje komunikują się z darczyńcami i ze światem, a także inspirują do tworzenia nowych sposobów przekazywania datków. Kreatywne wykorzystanie technologii do tworzenia zbiórek funduszy przez internet sprawia, że tysiące ludzi mobilizują się wzajemnie do pomagania.   

O tym jak charytatywność i pomaganie rozwijają się dzięki internetowi rozmawiał Łukasz Grass z gośćmi programu "Na czasie" - Robertem Korzeniowskim, który jest ambasadorem UNICEF; Jerzym Owsiakiem – pomysłodawcą i założycielem WOŚP oraz Bartoszem Beresteckim – Członkiem Zarządu PayU, które udostępnia swój system płatności w ramach wielu projektów charytatywnych.

Obejrzyj całą rozmowę: 

Ogromne wsparcie internautów dla WOŚP i wielu innych akcji charytatywnych to ciekawy znak naszych czasów. Polacy noszą w portfelach coraz mniej gotówki i stają się coraz bardziej cyfrowi. Nauczyli się ufać płatnościom online także wtedy, gdy wspierają najważniejsze wydarzenia charytatywne w roku. PayU od 16 lat gra z WOŚP. Sprawdź, jak przebiegł 26. finał WOŚP z naszym udziałem.