Jaki prezent podarować na komunię?
Magdalena Parys

Producenci sprzętów elektronicznych i sportowych zacierają ręce. Zaczyna się sezon komunijny. Podpowiadamy, co kupić dziecku na Pierwszą Komunię Świętą

Maj to miesiąc ważny dla większości 9-latków w tym kraju, a także czas, w którym wiele osób zastanawia się, co oryginalnego kupić dziecku z okazji szczególnej uroczystości – nie wypada pojawić się na Komunii z pustymi rękoma.

Część rodziców, dziadków, cioć oraz znajomych decyduje się na uniwersalne rozwiązania, czyli pieniądze w kopercie lub zakup biżuterii – złotego albo srebrnego łańcuszka z krzyżykiem czy zegarka. Jeśli jednak szukasz pomysłu na upominek z charakterem, a dodatkowo masz na niego więcej gotówki lub planujesz kupić wspólny „większy” prezent, przedstawiamy przegląd 10 ciekawych pomysłów na upominek komunijny. 

Prezenty na komunię. Zaplanuj już teraz

Od kilku lat wśród podarunków pierwszokomunijnych rządzi niepodzielnie elektronika – w naszym rankingu również – ale pojawiają się też inne pomysły. Nawet pieniądze już nie są wręczane w formie koperty z banknotami. 

Skaczące szczudła

Jest to połączenie butów, szczudeł i giętkich elementów. Sprzęt pozwala poruszać się na własnych nogach jak na trampolinie i czuć się jak prawdziwy superbohater, który „unosi się” nad innymi – nawet do 2 metrów. Poweriser, bo tak profesjonalnie nazywa się ta zabawka, posiada bezpieczny system wiązań na rzepy, umożliwiający spory zakres regulacji. Może więc rosnąć razem z dzieckiem.

Myśląc o tym zakupie warto również zainwestować w ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana oraz kask na głowę.  Zabawa niesie ryzyko kontuzji, ale angażuje aż 98 proc. mięśni całego ciała. Jest to efektywna forma ćwiczeń – wpływa na utratę nadwagi, wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową. Cena od 899 zł.

Skaczące szczudła

Foto: CC by Time Pioerce/Flickr

Hulajnoga elektryczna

To wprawdzie typowa zabawka dla leniuchów, ale dzieci kochają tę możliwość poruszania się bez… napędu własnych mięśni. Elektryczna hulajnoga powinna być łatwa do składania, dzięki czemu jej przechowywanie i transport np. w bagażniku samochodu będą dużo prostsze. Ładowanie silnika w zależności od mocy i rodzaju trwa 4-7 godzin i pozwala na przejechanie od 20 do 35 km. Niektóre modele posiadają także opcjonalnie montowane siodełko. Cena od 500 zł. 

Hulajnoga elektryczna

Foto: hulajnogi.com.pl

Kamera GoPro

Przeznaczona na prezent dla aktywnych dzieci, które chcą na filmie uwiecznić swoje wyczyny na rolkach, rowerze, czy wspomnianych wyżej – skaczących szczudłach. Ceny wahają się od 600 do 2,5 tys. zł.

Kamera GoPro

Foto: CC by Remko van Dokkum/Flickr

Smartwatch

Inteligentny zegarek kompatybilny z systemem Android lub iOS. Czyli niby typowy prezent komunijny, ale jednak nie do końca. To elektroniczne cudo poza odmierzaniem czasu spełnia także niektóre funkcje smartfona. M.in. Informuje o tym, że ktoś dzwonił lub pisał. W przypadku dzieci to bardzo dobre rozwiązanie. Jakże czę­sto zda­rza się, że w ferworze zabawy rzu­cają swój tele­fon gdzieś głę­boko do plecaka i zapo­mi­nają o całym bożym świe­cie, dopro­wa­dza­jąc doro­słych do bia­łej gorączki. Dzięki smartwachom naj­młodsi ni­gdy nie zapo­mną oddzwo­nić lub odpisać. Ceny od 270 do nawet 1200 zł.

Smartwatch

Foto: CC by Karlis Dambrans

Przeczytaj również: zakup smartfona przez internet. Na co zwracać uwagę?

Czytnik e-booków

Jeśli chcesz zachęcić dzieci do czytania, zakup elektronicznego czytnika książek może być dobrym pomysłem. Dla dziecka urodzonego w czasach internetu i rozwoju technologicznego, papierowa książka nigdy nie będzie tak atrakcyjna, jak ta sama treść, ale zapisana na małym elektronicznym urządzeniu, np Kindle. Ceny zaczynają się od około 200 zł.

Czytnik e-booków

Foto: CC by pwkpwkpwk/Flickr

iPad

Jeden z modniejszych gadżetów firmy Apple, który kilka lat temu otrzymał sam papież Franciszek. Prezent dla głowy Stolicy Apostolskiej okrzyknięto zgodnie „Ipapad”. Obawiając się, że to za mało religijny prezent jak na komunię, pomyśl że najważniejsza osoba w Kościele Katolickim też dostała iPada.  Cena: ponad 1000 zł.

iPad

Foto: CC by s.yume/Flickr

Deskorolka

Duża wrotka powraca do łask. Jazda na skateboardzie pozwala opanować zmysł równowagi i ćwiczy koordynację ruchową (nogi wykonują skręt niezależny do skrętu tułowia i rąk). Dodatkowym atutem deskorolki są jej niewielkie wymiary – można ją bez problemu schować do plecaka – oraz możliwość jazdy po mieście, po różnych nawierzchniach – ulicznych chodnikach czy spadzistych alejkach. Obecnie popularny jest fishboard, czyli mniejsza wersja tradycyjnej deskorolki. Wykonana jest z plastiku, nie z drewna, a kółka są większe i bardziej miękkie, co pozwala na szybszą jazdę i lepszą przyczepność. Cena: od 120 zł.

Deskorolka

Foto: allegro.pl

Rower

Prezent również na lata i z korzyścią dla zdrowia młodego człowieka. Jednoślad powinien odciągnąć dziecko od komputera, a także dostarczyć wiele radości z jazdy i rowerowych eskapad. Wielkość roweru, zależy od wzrostu dziecka. Lepiej jednak zainwestować w nieco większy pojazd, żeby za rok nie okazał się za mały. Tak więc rower o kołach 24’’ lub 26’’ będzie odpowiedni. Jeśli masz już wybraną wielkość sprzętu, to czas na decyzję co do typu pojazdu. Jest on bardzo istotny pod kątem tego, gdzie i jak dziecko będzie jeździć. Spokojna jazda z koszyczkiem po mieście czy raczej szaleństwa na leśnej ścieżce? Do wyboru są rowery: miejskie, górskie, crossowe i szosowe. Ceny lepszych rowerów  zaczynają się w okolicy 700-800 zł, ale równie dobrze można znaleźć jednoślad za ponad 2000 zł. 

Rower

Foto: CC by Mobilus In Mobili/Flickr

Czytaj też: gdzie kupić rower przez internet

Aparat fotograficzny

Oczywiście wszyscy mamy już je w komórkach, ale wciąż praktycznym i rozwijającym pasję podarunkiem może być... aparat fotograficzny. Nieco inny aparat fotograficzny. Ostatnio furorę robi Polaroid Snap, który po wykonaniu zdjęcia nie tylko je zapisuje na karcie pamięci, ale również od razu drukuje za pomocą wbudowanej drukarki. Gotową fotografię otrzymasz w około 45 sekund. Przy okazji aparat jest w czterech wersjach kolorystycznych – czerwonej, białej, niebieskiej i czarnej, więc nadaje się zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Ceny sprzętu wahają się od 499 zł.

Aparat fotograficzny

Foto: allegro.pl

Gotówka

To zawsze mile widziany prezent, bo jak mówi polskie przysłowie „Pieniądze szczęścia nie dają, ale życie ułatwiają”. Podążając z duchem czasu, coraz częściej dzieci zamiast koperty z pieniędzmi otrzymują dostęp do konta albo lokaty w banku, które mogą być regularnie zasilane. Przy okazji uczą młodego człowieka gospodarności.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, życzymy udanych zakupów – oczywiście przez internet ;-)

Zobacz teraz: TEST – dostawa tego samego dnia

***

Footgrafia otwarciowa: CC by Raul Lieberwirth/Flickr