Jedna karta do płatności w tradycyjnych sklepach i w internecie
Magdalena Parys

Karta codziennie towarzyszy ci podczas zakupów. Niezależnie od tego, gdzie jesteś i co zamierzasz kupić, gwarantuje bezpieczne i łatwe płatności. Czy wiesz, że dotyczy to również zakupów w internecie?

W sieci podobnie, jak w sklepach stacjonarnych, restauracjach, na stacjach benzynowych, itp. można płacić dowolnymi kartami: kredytowymi, debetowymi, przedpłaconymi. Decyzja należy do ciebie, którą kartę wybierzesz. Sprawdź, jakie to proste!

Jak płacić kartą przez internet?

1. Podczas regulowania należności w eSklepie wybierz kartę jako metodę płatności.

2. Uzupełnij dane karty, wpisując je w przeznaczonym do tego formularzu. Wpisz numer karty, jej datę ważności oraz kod CVV2/CVC2.

3. Zatwierdź transakcję i czekaj na odpowiedź centrum rozliczeniowego.

Agent rozliczeniowy (jak PayU) autoryzuje kartę - sprawdza jej autentyczność, ważność i poprawność danych. Wszystko odbywa się automatycznie. Po weryfikacji bank obciąża kartę na wybraną kwotę, a agent przekazuje ją sprzedawcy. Transakcje dokonywane w ten sposób są bardzo szybkie i bezpieczne. Jeśli już o szybkości mowa, jest nowa usługa - płatność kartą przez PayU Express.

Jak aktywować kartę w usłudze PayU Express?

Początek procedury jest identyczny, jak w przypadku standardowej płatności kartą w internecie. Podczas finalizacji transakcji na Allegro wybierasz kartę jako metodę płatności. Podajesz numer, jej datę ważności oraz kod cvv2/cvc, a następnie płacisz i zapisujesz ją. Można też zapisać instrument płatniczy w koncie PayU, aby móc robić zakupy także poza serwisem aukcyjnym (kartę można udostępnić na Allegro z poziomu konta). Raz zapisana karta staje się twoją domyślną metodą płatności. Przy kolejnych transakcjach nie trzeba wprowadzać danych karty. Wystarczy jedno kliknięcie i zamówienie zostanie opłacone.

Aktywacja PayU Express podczas zakupów.

Krok 1.

Dlaczego warto zapisać kartę?

Zapisana karta pozwala przede wszystkim na opłacenie zakupów w 0,5 sekundy. Płacąc szybko w usłudze PayU Express, zaoszczędzasz równocześnie 2 minuty (zobacz, co można zrobić w tym czasie). Przy okazji cały proces jest bardzo wygodny. Kartą możesz zapłacić z dowolnego miejsca – również podczas podróży pociągiem czy wieczorem siedząc wygodnie na swojej kanapie. Płacić możesz także o dowolnej porze dnia i nocy, także w dni wolne od pracy, dzięki czemu zamówiony towar dotrze do ciebie szybciej. Ponadto, dodając kartę do wcześniej założonego konta PayU wszystkie twoje zakupy internetowe zostają objęte Programem Ochrony Kupujących PayU.

Użytkownicy konta bowiem w przypadku nie otrzymania produktu lub otrzymania towaru niezgodnego z ofertą sprzedaży mają prawo wystąpić o rekompensatę finansową, nawet do 100 proc. wartości rzeczy.

Czy zapisana karta jest bezpieczna?

W przypadku zapisanej karty dane są zakodowane. Każda karta posiada specjalny identyfikator, za pomocą którego realizowana jest płatność. Identyfikator ten działa tylko dla konkretnego sklepu współpracującego z PayU i w ramach bezpiecznej komunikacji, ustanowionej między PayU a sklepem. Żaden sprzedawca nie ma dostępu do Twoich danych. Poza tym nad bezpieczeństwem twoich pieniędzy czuwa twój bank oraz serwis płatności internetowych PayU, który posiada międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa dla przetwarzania transakcji kartami płatniczymi (PCI DSS) oraz zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej.

 

Już dziś sprawdź możliwości swojej karty!

 

***

Fotografia otwarciowa: CC by Sean MacEntee/Flickr