7 sposobów na wsparcie 26. Finału WOŚP przez internet
Magdalena Parys

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zbiera pieniądze dla noworodków. Wpłat online można dokonywać już teraz. Nie czekaj więc do 14 stycznia.

Jak co roku, tak i podczas tegorocznego finału zbiórka funduszy odbywa się offline przy pomocy blisko 120 tysięcy wolontariuszy z ok. 1700 sztabów oraz w sieci za pośrednictwem PayU, który odpowiada za szybkość i bezpieczeństwo transakcji elektronicznych. Celem zbiórek, po raz ósmy, jest neonatologia, czyli leczenie najmłodszych. Na oddziały noworodkowe w Polsce trafiły już 3 844 urządzenia medyczne – 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków, 344 kardiomonitorów – za łączną kwotę 121 909 333, 39 PLN. To jednak wciąż za mało, gdy techniki leczenia są coraz bardziej zaawansowane i kosztowne, a w Polsce rośnie liczba urodzeń. Noworodki, w tym szczególnie wcześniaki, wymagają specjalistycznej opieki. Jak chociażby karetki medycznej, której cena wynosi około 500 000 PLN.

Jak wesprzeć WOŚP przez internet?

Aukcje internetowe

Na stronach aukcje.wosp.org.pl i rzeczyodserca.pl – każdy może sprzedawać i licytować. Jest w czym wybierać – dostępnych jest blisko 3000 ofert w kategoriach takich jak: elektronika, moda i uroda, sport i turystyka, motoryzacja. Do kupienia są np. polonez z 1997 roku od Filipa Chajzera, piłka nożna z podpisami Reprezentacji Polski. Wylicytować można także złote serduszko – najbardziej cenny na świecie złoty wyrób o masie ok. 4,5 grama.

26. Finał WOŚP na Allegro

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w serwisie Allegro Charytatywni, fot. materiały prasowe/WOŚP

Wirtualne serce

Już po raz piąty można wspomóc potrzebujących, rozświetlając Wirtualne Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolorowe serce rośnie wraz z każdą wpłatą. Wszyscy darczyńcy – także Ci anonimowi – są odznaczeni na stronie: wspieram.to/wosp.

Aplikacja na Facebooku

Dzięki oficjalnej facebookowej aplikacji możesz wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przez cały rok, przy okazji udostępniając serduszko na swoim profilu – w kolorze czerwonym dla wpłat do 100 zł lub złotym dla wyższych kwot.

Wolontariusze w sieci

W internecie wolontariuszem może zostać każdy. Dostępna na stronie: siepomaga.pl/26final wirtualna skarbonka pozwala na własną rękę zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Wolontariuszem można zostać także przy pomocy Facebooka: „W tym roku z okazji urodzin proszę o wpłacanie datków na rzecz WOŚP. Misja tej organizacji jest dla mnie bardzo ważna i mam nadzieję, że zechcesz wpłacić datek z okazji moich urodzin. Każda wpłata pomoże mi w osiągnięciu celu” – czytamy na jednym z profili w portalu społecznościowym. Jeśli nie organizujesz zbiórki, zawsze możesz wesprzeć którąś z udostępnionych: facebook.com/pg/wosp/fundraisers/.

SiePomaga na 26. Finał WOŚP

Zbiórka pieniędzy w serwisie crowdfundingowym SiePomaga. Fot. materiały prasowe/WOŚP

Zakupy online

Zamawiając w jednym ze sklepów internetowych, możesz przekazać na WOŚP nawet 4,5% wartości zamówienia. W akcji biorą udział m.in., Allegro, Euro RTV AGD, EMAG, W. Kruk, Eobuwie.pl, Pyszne.pl, Showroom, Ole Ole, Smyk, Home & You, KFC, Ochnik. Listę wszystkich sklepów znajdziesz tutaj.

Wirtualna puszka

Wrzuć do Wirtualnej Puszki w serwisie Allegro 5, 10, 15, 50 lub 100 zł i wesprzyj zbiórkę Wielkiej Orkiestry z dowolnego miejsca na świecie. Na odległość możesz także wspomóc Finał WOŚP poprzez stronę: zrzutka.pl/wosp, zasilając e-skarbonkę.

Konto fundacji

Wpłat można dokonywać również bezpośrednio na stronie WOŚP: wosp.org.pl. Ty decydujesz, jaką kwotę chcesz przekazać – 10, 20, 50, 100, 130 zł lub więcej. W tym roku, po raz pierwszy, po dokonaniu wpłaty każdy z darczyńców usłyszy specjalne, osobiste podziękowania wprost od Jurka Owsiaka!

Strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przelew na stronie WOŚP, fot. materiały prasowe/WOŚP

Z roku na rok bity jest kolejny rekord. Rok temu zebrano aż 105 570 801,49 PLN. Mamy nadzieję, że w tym będzie jeszcze więcej.

 

Zdjęcia główne: materiały prasowe/WOŚP