Kalendarz promocji w 2018 roku
Magdalena Parys

Kiedy kupować taniej w sklepach internetowych w nowym roku? Przedstawiamy harmonogram obniżek w e-sklepach w 2018.

Każdy dzień może być dobry na zorganizowanie promocji. W ciągu roku jest jednak kilkanaście dni/wydarzeń, które w szczególny sposób obligują sprzedawców do oferowania niższych cen. Są to m.in. święta religijne, imprezy okolicznościowe typu komunie, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, zmiany kolekcji i czyszczenie magazynów sklepowych.

Kiedy zrobisz tańsze zakupy w sklepach internetowych w 2018?

Styczeń

Początek roku to sezon wyprzedaży kolekcji jesień-zima, które trwają nawet do końca lutego. W połowie miesiąca można się spodziewać ofert dedykowanych dla babć i dziadków, którzy swoje święta obchodzą 21 i 22 stycznia.

Luty

Wyprzedaży zeszłorocznych kolekcji ciąg dalszy. Ceny są coraz niższe, ale asortyment też jest już znacznie mniejszy. W międzyczasie przypadają również koniec karnawału – 13 lutego – i Walentynki – dzień później.

Marzec

W tym miesiącu swoje święto obchodzą wszystkie panie. 8 marca wypada bowiem Dzień Kobiet. Ofert specjalnych można się więc spodziewać w sklepach z biżuterią, kosmetykami czy ubraniami. Z kolei 15 marca obchodzony jest Dzień Konsumenta. Dobrą okazji na obniżki jest także nadejście wiosny… na pewno kalendarzowej.

Kwiecień

Początek miesiąca to czas biesiadowania i odpoczynku. 1 kwietnia obchodzimy Wielkanoc. Za to zaraz po świętach (2/3 kwietnia) można się szykować do wyprzedaży międzysezonowych.

Maj

Ceny w sklepach określają dwa wydarzenia – weekend majowy, który można rozpocząć już w sobotę 28 kwietnia i skończyć co najmniej w czwartek 3 maja oraz Dzień Mamy – 26 maja.

Czerwiec

Na pierwszy ogień idzie branża dziecięca. Zwieńczeniem niższych cen w sklepach jest Dzień Dziecka – 1 czerwca. W połowie miesiąca – 15 czerwca – szykowane są już natomiast wyprzedaże letnie. A tydzień później wypada Dzień Taty – 23 czerwca, który też daje szansę na zrobienie zakupów w okazyjnych cenach.

Lipiec

To przede wszystkim czas wyprzedaży kolekcji wiosna-lato.

Sierpień

Poza końcówką letnich wyprzedaży, w drugiej połowie miesiąca można się spodziewać akcji „Back to school”. W niższych cenach skompletujesz wyprawkę do szkoły.

Wrzesień

Już na początku miesiąca pojawia się pierwsza okazja do większych zakupów – powrót do szkoły. W 2018 roku dzieci i młodzież  wrócą do szkolnych ławek 3 września, ponieważ 1 września wypada w sobotę. Kolejna okazja do zrobienia tańszych zakupów to Dzień Chłopaka  przypadający 30 września.

Październik

W październiku najwięcej okazji zdarza się pod koniec miesiąca. 31 października jest Halloween. W poprzednich latach w sklepach można było zaobserwować np. noce zakupów.

Listopad

W przedostatnim miesiącu w roku największą popularnością z pewnością będzie cieszyć się Black Weeks – 19-25.11, a w szczególności Black Friday wypadający 23 listopada. To początek świątecznego szaleństwa.

Grudzień

Koniec roku to prawdopodobnie czas największej liczby promocji. Ceny w sklepach determinują Dzień Darmowej Dostawy, Mikołajki (6 grudnia), święta Bożego Narodzenia (25-26 grudnia), Sylwester (31 grudnia) i początek wyprzedaży sezonu jesień-zima (27 grudnia).

Przeczytaj teraz: Wybrano kolor roku 2018

***

Zdjęcie otwarciowe: Pixabay