Pomoc dla WOŚP lepiej ofiarować przez internet
Magdalena Parys

97 proc. Polaków chociaż raz wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co 7. Polak skorzystał ze sprzętu zakupionego, dzięki zbiórkom Orkiestry. A podczas 25 lat zebrano 720 000 000 zł, także przez internet

Jak co roku, tak i podczas 25. Finału WOŚP zbiórka funduszy odbywa się w sieci. Partnerzy finansowi akcji, w tym PayU, nie pobierają prowizji. To znaczy wszystkie pieniądze przekazane – na aukcjach, poprzez strony internetowe czy aplikacje mobilne – trafiają bezpośrednio na konto Fundacji.

Użytkownicy PayU w przeciągu 15 lat przekazali na rzecz WOŚP ponad 40 mln zł, a tylko podczas ostatniego finału – ponad 9 mln zł w wyniku blisko 105 tys. transakcji. Opcja darowizny online zyskuje na popularności, ponieważ jest to szybka, wygodna i bezpieczna forma pomocy. Wystarczy urządzenie elektroniczne, internet, kilka klików i po krzyku ;) W zeszłym roku do wyboru było 6 sposobów na wsparcie WOŚP przez internet, teraz możliwości przekazania środków na sprzęt dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów jest aż 7. Darowiznę online można przekazać już teraz.

1. Go mobile!

Z okazji jubileuszowej edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rosnącego trendu mobile powstała aplikacja mobilna. Za jej pośrednictwem można zagrać w grę i stać się „WOŚPoznawcą”. Pytania bowiem to test z wiedzy o akcji – 5 razy na 10 można się pomylić. Za pośrednictwem apki można także wesprzeć potrzebujących – dzieci i seniorów. Są trzy formy wpłaty:

1. przelew internetowy przez PayU na kwotę 10, 50, 100 zł lub inną zadeklarowaną przez ciebie,

2. wysyłka sms-a na numer 75 565 o treści „Aplikacja.Serce”, w terminie 1-18.01.2017, za opłatą: 6,15 zł z VAT,

3. sms dla użytkowników sieci Play do wysłania przez cały rok, za darmo, na numer 8070 o treści „TAK”.

2. Kup lub sprzedaj dowolny przedmiot 

Na stronie aukcje.wosp.org.pl stworzonej wspólnie z Allegro każdy może kupić lub sprzedać dowolny przedmiot i przekazać środki dla WOŚP. Do nabycia są cenne przedmioty ofiarowane przez znanych i lubianych, jak chociażby: złoty medal siatkarskiej reprezentacji mężczyzn zdobyty podczas Mistrzostw Europy w 2009 roku, czy kultowe już zdjęcie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy z powitania z biskupami w czasie obchodów Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku.

3. Rozpal wirtualne serce

WOŚP można także wesprzeć na stronie wspieram.to/wosp. Wirtualne serce rośnie wraz z każdą wpłatą (10, 25, 50, 100, 200, 500, 1000, 2500, 5000 zł). Przy okazji, nazwisko darczyńcy pojawia się na stronie www. Tak więc pozytywny „fame” gwarantowany ;)

Wirtualne serce WOŚP 2017, fot. materiały prasowe

Wirtualne serce WOŚP 2017, fot. materiały prasowe

4. Wspieraj na Facebooku

Darowiznę można przekazać także za pośrednictwem mediów społecznościowych, a dokładnie – w aplikacji WOŚP stworzonej we współpracy z PayU na Facebooku. Po dokonaniu wpłaty każdy może „przypiąć” do swojego profilu orkiestrowe serduszko – w kolorze czerwonym dla wpłat do 100 zł lub złotym dla kwot wyższych – oraz znaleźć się na liście darczyńców. Co ważne, finansowego wsparcia w social media można udzielać przez cały rok. 

Pomoc dla WOŚP lepiej ofiarować przez internet

Ekran startowy oficjalnej aplikacji WOŚP na Facebook, fot. materiały prasowe

5. Graj do końca świata i o jeden dzień dłużej

Podobnie, jak za pośrednictwem apki na Facebooku, tak na stronie wosp.org.pl pomagać można nie tylko w trakcie Finału, ale w dowolnym terminie – również w formie płatności cyklicznych PayU.

6. Stwórz wirtualną skarbonkę

Co roku na ulice wychodzi 120 tys. wolontariuszy z puszkami. W internecie wolontariuszem może być każdy, zakładając na stronie https://www.siepomaga.pl/25final swoją zbiórkę dla WOŚP.

7. Graj razem z portalem

Już po raz kolejny wraz z Orkiestrą Jurka Owsiaka działa także serwis internetowy Interia.pl. Na specjalnie dedykowanej stronie Pomagam.Interia.pl, można wpłacać kasę na konto Fundacji WOŚP. Wysokość darowizny zależy od ciebie.

***

Fot. materiały prasowe WOŚP