Poradnik: Co zabrać ze sobą na biwak?
Magdalena Parys

Planujesz spędzić urlop pod namiotem, ale nie chcesz dźwigać ciężarów? Mamy rozwiązanie – rzeczy lekkie i przydatne w czasie podróży. Uwaga: nie są to śpiwór, materac czy rozkładany namiot

Twoja lista campingowych niezbędników może być zmienna. Zależy od tego, gdzie będziesz spędzać wakacje, jakie aktywności masz zaplanowane, jak długo będzie trwała wyprawa. Na pewno podczas planowania wyjazdu i pakowania ważna jest waga bagażu, z którym trzeba będzie przemierzyć dziesiątki kilometrów. Postanowiliśmy więc znaleźć przydatne rzeczy pod namiot. Takie, które ważą niewiele, są małych gabarytów, a przy okazji - nie są to typowe przedmioty biwakowe. Śpiwór, mata czy składany stołek – to rutyna. My poszukaliśmy czegoś ekstra.

Wszystkie prezentowane towary można znaleźć w internecie.

Przenośna pralka Scrubba

Wykonany z tworzyw sztucznych worek posiada wewnętrzną tarkę do prania. Aby wyprać odzież, tak jak za dawnych lat, należy wlać wodę do środka, dodać środek piorący, a następnie zamknąć worek i pocierać ubrania o mechanizm piorący. Na stronie producenta czytamy, że czas prania wynosi od 30 sekund do 30 minut. Po wyschnięciu torba można także służyć do przechowywania brudnych rzeczy lub przedmiotów, które mogą zawilgotnieć (jest bardzo szczelna). Cena: 209 zł.

Foto: zrzut z ekranu/thescrubba.com.au

Foto: zrzut z ekranu/thescrubba.com.au

Szczotka Michel Mercier

Do zabrania ze sobą gdziekolwiek się przemieszczasz. Kompaktowa i ergonomiczna. Pasuje idealnie do: torebki, kosmetyczki, walizki, torby sportowej etc. Szybko i bezboleśnie rozczesuje włosy cienkie, normalne i grube (dostępna w trzech kolorach). Cena: 31,90 zł.

Foto: zrzut z ekranu/douglas.pl

Foto: zrzut z ekranu/douglas.pl

Ręcznik z mikrofibry

Bardzo chłonny i zajmujący mało miejsca. Szybko schnie po użyciu i mało waży. Cena: 29,99 zł. Dostępny w kilku kolorach i rozmiarach.

Foto: zrzut z ekranu/decathlon.pl

Foto: zrzut z ekranu/decathlon.pl

Miska z odpływem

Idealna do zmywania naczyń, prania czy prac porządkowych. Główna zaletą jest odpływ z korkiem i sitkiem umieszczony w dnie miski. Pozwala on w wygodny i estetyczny sposób pozbyć się nieczystości oraz zmienić wodę, bez konieczności przechylania naczynia. Cena 120 zł.

Foto: zrzut z ekranu/fabrykaform.pl

Foto: zrzut z ekranu/fabrykaform.pl

Power bank na baterie solarne

Przenośna ładowarka słoneczna, dzięki której naładujesz każde urządzenia mobilne, takie jak: smartfon, tablet, odtwarzacz MP3, aparat, GPS bez dostępu do sieci elektrycznej.

Wystarczy światło dzienne i urządzenie zaczyna działać! Cena: 89,90 zł.

Foto: zrzut z ekranu/gearbest.com

Foto: zrzut z ekranu/gearbest.com

Bransoletka survivalowa

W zapięciu znajduje się krzesiwo – niezawodne źródło ognia wraz z iskrownikiem oraz gwizdek ratunkowy (do wzywania pomocy lub odstraszania dzikich zwierząt). To zarazem przydatny gadżet, jak i bardzo oryginalna męska biżuteria. Cena 29,99 zł.

Foto: zrzut z ekranu/domenasportowa.pl

Foto: zrzut z ekranu/domenasportowa.pl

Handpresso

Rozkręcane urządzenie ciśnieniowe do przygotowania kawy espresso w warunkach polowych. Jest to wersja, która nie potrzebuje żadnego zewnętrznego zasilania. Potrzebne są jedynie gorąca woda, kawa mielona i siła własnych mięśni, żeby wytworzyć wewnątrz urządzenia ciśnienie niezbędne do zaparzenia kawy (czynność podobna do pompowania kół w rowerze). Cena: ok. 400 zł.

Foto: zrzut z ekranu/designboom/com

Foto: zrzut z ekranu/designboom/com

Składana deska do krojenia

Krojenie na talerzu czy w misce do najłatwiejszych nie należy – jedzenie przeważnie się wyślizguje. Dlatego też warto zabrać ze sobą składaną na pół deskę, która pozwala szybko i sprawnie przygotować posiłki. Cena: 39,99 zł.

Foto: zrzut z ekranu/sklep.paker.pl

Foto: zrzut z ekranu/sklep.paker.pl

Czytaj teraz: 10 oznak uzależnienia od zakupów online

***

Fotografia otwarciowa: CC by Noel_Bauza/Pixabay