Sklep online Zalando kontra jego klub zakupowy
Magdalena Parys

Największy sklep internetowy w Europie rozszerza swoją działalność. Zalando uruchomiło w Polsce swoją drugą platformą sprzedaży. Czym więc różni się od zwykłego sklepu Zalando?

– Celem Zalando jest połączenie wszystkich graczy z branży modowej poprzez jedną platformę. Wprowadzając Zalando Lounge do Polski, podejmujemy kolejny krok w tym kierunku i umożliwiamy klientom przywiązującym wagę do ceny odkrywać nowe oferty modowe każdego dnia – mówi w Business Insider Polska Giuseppe Tamola, country manager Zalando na Polskę, Włochy i Hiszpanię.

Co to jest Zalando Lounge?

Internetowy klub zakupowy niemieckiego giganta w e-commerce oferuje odzież damską, męską, dziecięcą, obuwie, akcesoria oraz dodatki do domu. Wszystkie artykuły można kupić w okazyjnych cenach – po obniżce nawet do 80 proc. Z tym że, z podejmowaniem decyzji trzeba się spieszyć, ponieważ promocje są ograniczone czasowo. Każdego dnia w serwisie pojawia się kilkanaście kampanii promocyjnych. Trwają z reguły 3 dni.

Wysokie obniżki przekładają się jednak na wygodę kupowania przez internet. W standardowym sklepie internetowym Zalando na zwrot jest aż 100 dni, w Zalando Lounge już tylko 14 dni. W tym pierwszym dostawa jest bezpłatna, w drugim – płatna.

Różnic pomiędzy dwoma platformami Zalando jest więcej. Szczegóły znajdziesz poniżej:

Z klubu zakupowego Zalando Lounge mogą korzystać zarejestrowani użytkownicy. Jeśli masz konto w Zalando, możesz użyć tych samych danych do logowania. 

Przeczytaj teraz: Przewodnik po terminach w e-handlu

Zdjęcie otwarciowe: grafika/google.com