Tańsze karnety narciarskie z internetu
Magdalena Parys

Planujesz pojechać na narty lub deskę w polskie góry? Kup karnet w sieci. Zaoszczędzisz nawet do 30 proc

Czas ferii zimowych rozpoczął się na dobre 18 stycznia. Potrwa – w zależności od regionu Polski – do 28 lutego br. Jeśli jeszcze nie masz konkretnych planów wyjazdowych, lub do końca trudno Cię było przekonać, że śnieg jednak spadnie, możesz zawsze zapakować narty, najbliższych i znajomych, aby spędzić czas na zimowym szaleństwie. Tym bardziej, że kupując karnet online na trasy zjazdowe w Polsce, oszczędzisz podwójnie: nie stoisz w kolejce do kasy, a karnet nabywasz w promocyjnej cenie. Radość z jazdy jest tym samym większa.

Serwis e-skipass.pl

Obecnie w portalu można zakupić wirtualne skipassy do takich miejscowości, jak Myślenice, Czarna Góra, Karpacz, Łysa Góra, Palenica Ustroń, Podstolice, Spytkowice, Śnieżnica, Wisła, Zieleniec.

Na stronie internetowej zakładasz konto, wybierasz interesujący Cię ośrodek narciarski i rodzaj karnetu (‘dowolne dni’, ‘kolejne dni’, godzinny lub całodzienny).

Karnet 'dowolne dni' jest do wykorzystania w dogodnym dla Ciebie terminie podczas całego sezonu narciarskiego 2015/2016. Z kolei przy karnecie na ‘kolejne dni’ wymagana jest jazda tylko w następujących po sobie dniach w sezonie 2015/2016. 

Płatność za karnet i 30 zł za posiadanie „fizycznej” karty odbywa się bezgotówkowo, przelewem lub kartą (więcej: jak płacić przez internet znajdziesz tutaj).  W ciągu 3 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty otrzymujesz pocztą, kartę z zapisanym już karnetem, który należy aktywować przy pierwszym wjeździe na stok narciarski.

Ile zaoszczędzam, jeżdżąc w Beskidzie i Sudetach?

Kto zdecyduje się do 28 lutego na wykupienie karnetu do powyższych ośrodków narciarskich może liczyć na obniżki cen od 10 do 30 proc. w porównaniu do tych na stoku. Jeśli np. kupisz karnet do Zieleńca na 4 dowolne dni, na jazdę przez 4 godziny dziennie zapłacisz 228 zł zamiast 240 zł. Za 4-dniowe białe szaleństwo, codziennie przez 7 godzin, w ośrodku narciarskim Łysa Góra, zapłacisz 161,00 zł zamiast 230 zł. A chcąc, wyjechać na weekend do Wisły (Beskid Śląski) zaoszczędzisz 32 zł – karnet na dwa dni po 8 godzin jazdy kosztuje 128 zł zamiast 160 zł. Z kolei narciarski weekend przy całodziennej jeździe na tym samym stoku spędzisz za 134,10 zł zamiast za 149 zł.

Oprócz niższych cen karnetów można wykupić ubezpieczenie od 8 zł.

A co z jazdą w Tatrach?

Od 2011 roku istnieje program TatrySki, który łączy wspólnym karnetem 8 ośrodków narciarskich na terenie Polski i Słowacji. Do projektu należą: JurgówSkiCzorsztyn-Ski w Kluszkowcach, Kotelnica Białczańska, Bania i Kaniówka w Białce Tatrzańskiej, stacje narciarskie z pobliskiej Czarnej Góry – Grapa-Litwinka i Koziniec SKI oraz słowacki ośrodek Ski Bachledova i PKL-Palenica w Szczawnicy.

Skipass można kupić lub doładować, wchodząc na stronę internetową tatryski.pl. Do nabycia są indywidualne karnety dzienne oraz godzinowe. Promocja jest jednak dużo niższa niż w przypadku niższych partii gór, bo wynosi zaledwie 3 proc. Za 2-dniowy karnet dla osoby dorosłej zapłacisz 150,35 zł, a dla dziecka – 140,65 zł. Trzeba również doliczyć 10 zł kaucji zwrotnej za wyrobienie karty na doładowanie skipassa przez internet.

Nieważne, w który rejon górski pojedziesz – Beskid  Sądecki, Beskid Śląski, Sudety czy Tatry – karnety zakupione przez internet będą tańsze niż te zakupione w kasach na stokach.

 

***

Fotografia otwarciowa: CC by Zakopane Slopes/Flickr, ilustracja dodatkowa: CC by Patty Skiing/Flickr