W poszukiwaniu jednego konta do zakupów w internecie
Magdalena Parys

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Jest wielofunkcyjne: pozwala zapłacić w 0,5 sekundy, zaoszczędzić 2 minuty, nie wymaga żadnych opłat oraz daje pełne poczucie bezpieczeństwa. Przekonaj się, co to takiego!

Aby zrealizować zamówienie internetowe z reguły trzeba zalogować się do konta w eSklepie bądź wypełnić formularz rejestracyjny, jeśli po raz pierwszy robisz zakupy u danego sprzedawcy. Do tego dochodzi jeszcze logowanie do banku lub przepisywanie danych z karty – jej numeru, daty ważności oraz kodu zabezpieczającego cvc/cvc2 – w celu opłacenia transakcji. Tym samym podczas jednych zakupów średnio trzeba użyć dwóch loginów i haseł, przy okazji wychodząc ze strony sklepu do witryny banku.

Naprzeciw potrzebom konsumentów wychodzą serwisy płatności internetowych, tworząc takie mechanizmy jak konto PayU. 

W poszukiwaniu jednego konta do zakupów w internecie

Jak działa konto PayU?

Jednorazowo rejestrujesz się na stronie payu.pl i wypełniasz formularz, w którym podajesz dane osobiste, adres do wysyłki oraz numery kart i kont. Wszystko po to, aby później cieszyć się szybkimi i wygodnymi zakupami.

Bank, którego jesteś klientem nie ma znaczenia. Potrzebne są jedynie konto do bankowości elektronicznej i/lub karta. Trzeba przyznać, że to niewiele, a produkt sporo Ci zagwarantuje.

Must have konto PayU

Znamy aż 8 powodów, dla których warto założyć konto PayU.

  1. Szybkość, realizowana poprzez jednorazowe zapisanie rachunku bankowego i karty w koncie, które jednocześnie stają się Twoimi domyślnymi metodami zapłaty i umożliwiają płacenie jednym kliknięciem w 0,5 sekundy. Szybka płatność = szybsza realizacja zamówienia. Za zakupy możesz zapłacić nawet w weekend. Sprzedawca otrzyma pieniądze w przeciągu chwili, więc paczka już w poniedziałek będzie przygotowywana do wysyłki.
  2. Wygoda – dane niezbędne do realizacji transakcji (metoda płatności, adres dostawy) są wypełniane automatycznie na stronie sklepu, po uprzednim zalogowaniu się do konta. Wpisywanie od nowa swoich danych w każdym eSklepie, w którym robisz zakupy staje się zbędne.
  3. Archiwum transakcji – bezproblemowe sprawdzanie wszystkich operacji finansowych dokonywanych przez PayU, nawet tych sprzed 2 lat. Koniec z szukaniem potwierdzeń na mailu, koniec z dzwonieniem do sklepów i banków z pytaniami o status transakcji.
  4. Pełna kontrola – możesz w pełni zarządzać zakupami w internecie: śledzić status realizacji transakcji, dodawać i edytować metodę płatności oraz adres odbioru przesyłki. Zmiany karty, rachunku bankowego czy adresu nie są żadnymi przeszkodami.
  5. Brak opłat – jako kupujący nie ponosisz żadnych opłat za prowadzenie konta. Płacisz jedynie za zakupy i przeważnie za przesyłkę towaru.
  6. Zniżki i promocje, posiadając konto PayU masz dostęp do wyjątkowych rabatów na zakupy czy doładowanie telefonu. Co oznacza, że podczas jednej transakcji możesz zaoszczędzić od 10 do 20 złotych.
  7. Szeroki wybór sklepów. Obecnie konto PayU dostępne jest na Allegro, w aplikacji mobilnej serwisu aukcyjnego, czyli na 42 496 365 mln aukcjach (dane na dzień 11 stycznia 2016 r.), a także w sklepach internetowych poza serwisem, m.in. w: home-you.com, bonito.pl, fsfoto.pl, okazik.pl, cdp.pl, doladowania.payu.pl oraz w Starbucksie. Tym samym, z kontem PayU wychodzisz poza świat online. Za kawę w popularnej kawiarni zapłacisz telefonem za pomocą aplikacji Starbucks CEE i  instrumentami finansowymi, zapisanymi w koncie PayU.  

 

Znalezienie tego jednego jedynego lub tej jednej jedynej nie jest proste, ale jedno konto do zakupów internetowych to już znacznie łatwiejsza sprawa. Sprawdź sam.

 

***

Zdjęcie: © Bacho Foto/Fotolia