Wybrano kolor roku 2018
Magdalena Parys

Według firmy Pantone, autorytetu w temacie barw, najmodniejszym kolorem w kolejnym roku będzie Ultra Violet, czyli inaczej wyrazisty fiolet. Kolor roku ogłaszany jest od 1999 roku.

W poprzednich latach rządziły takie barwy, jak: Greenery (zielony), Rose Quartz (kwarc różówy) i Serenity (pastelowy fiolet), Marsala (bordowy), Emerald (szmaragdowy), Tangerine Tango (pomarańczowy). O wyborze koloru decydują specjaliści od trendów z całego świata. Decyzja Pantone ma wpływ na różne branże. Sugerują się nią marki wnętrzarskie, modowe, kosmetyczne, a także agencje reklamowe.

Co oznacza ultrafiolet?

Na stronie Pantone można przeczytać, że Ultra Violet symbolizuje oryginalność, pomysłowość, bunt, przemiany i wizjonerskie myślenie. Ma nawiązywać do obecnych czasów, z jednej strony, targanych terroryzmem, rasizmem i buntem przeciwko rządzącym, a z drugiej umożliwiających dostęp do coraz lepszych i bardziej innowacyjnych technologii.

Koloru roku 2018 według Pantone

Fot. pantone.com

Co można kupić w kolorze ultrafioletowym?

Podążając tropem koloru roku 2018, znaleźliśmy w wybranych sklepach internetowych kilka produktów w ultrafiolecie.

Przeczytaj teraz: Jak działają wyszukiwarki hoteli?

***

Zdjęcie otwarciowe: Pixabay, fotografie wykorzystane w tekście: zrzuty ekranu stron: dukapolska.com, kontigo.com.pl,euro.com.pl, eobuwie.com.pl, sklepmartes.pl