PayU Raty 100% online – krótki wniosek i szybka decyzja
PAYU | RATY

Zbadaliśmy to: sprzedaż wyższa nawet o 15%

Raty 100% online – krótki wniosek i szybka decyzja

Co możesz zyskać dzięki PayU | Raty?

Jak promować raty, żeby zwiększyć sprzedaż?

Klient, wiedząc że może kupić na raty, może sobie pozwolić na większe zakupy. Informuj więc na stronie głównej, przy produkcie, w koszyku zakupowym o możliwości wzięcia rat PayU. Gotowe materiały graficzne (banery, logotypy) możesz pobrać z naszej strony. Jeśli chcesz skorzystać z własnych plików, informację o ratach dodasz w generatorze banerów.

Jak działają PayU | Raty?

Pytania i odpowiedzi

Kiedy klient może skorzystać z rat PayU?

Płatność na raty z PayU jest możliwa, gdy:

  • koszt towaru wraz z dostawą mieści się w przedziale 300 - 20 000 zł
  • kupujący nie wybrał płatność przy odbiorze.
Kto udziela pożyczki na zakupy?

Podmiotem udzielającym pożyczki ratalnej na zakupy jest jeden z partnerów pożyczkowych PayU: Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Pożyczkodawca gwarantuje wniosek w 100% online i decyzję kredytową w czasie rzeczywistym, zapewnia także bezpieczeństwo danych zgodnie ze standardami branżowymi. Przesyłane informacje są zaszyfrowane, nie są nigdzie zapisywane ani udostępniane osobom trzecim. PayU pośredniczy pomiędzy pożyczkobiorcą a instytucją finansową. Sprzedający nie jest stroną umowy o pożyczkę.

Co się stanie, jeśli kupujący nie dostanie pożyczki?

Nic, ponieważ zakup przedmiotów następuje dopiero po: udanej weryfikacji przelewu autoryzacyjnego, pozytywnej decyzji pożyczkodawcy i akceptacji przez sprzedawcę.

Jak wygląda procedura zwrotu w przypadku zakupu na raty?

W terminie co najmniej 14 dni od otrzymania zamówienia, kupujący wysyła do sklepu oświadczenie o rezygnacji z zakupu i zwraca towar. Odstąpienie od umowy sprzedaży nie skutkuje odstąpieniem od umowy pożyczki. Sprzedawca ma więc obowiązek zwrócić pieniądze Kupującemu po zaakceptowaniu zwrotu. Kupujący samodzielnie informuje pożyczkodawcę o rezygnacji z zakupu, spłaca pożyczkę i zamyka umowę u pożyczkodawcy.

Czy PayU pobiera prowizję za sprzedaż na raty?

Nie pobieramy od Ciebie żadnej dodatkowej opłaty za transakcje z wykorzystaniem rat PayU, a kwota za sprzedany towar trafia na konto Twojego sklepu.

Jak należy informować o ratach zgodnie z przepisami prawa?

W oparciu o „Ustawę o kredycie konsumenckim” w reklamach rat przedstawiających cechy produktu, takie jak „100% online”, „decyzja nawet w 15 minut” pamiętaj, aby zawsze umieścić informację o Rzeczywistej Rocznej Stopie Procentowej (RRSO), np.: „RRSO 17,52%” dla pożyczki standardowej lub „RRSO 0%” dla pożyczki 0%.  Nie zapomnij również o linku do pełnych informacji prawnych znajdujących się pod adresem: https://www.payu.pl/metody-platnosci/payu-raty-dla-Ciebie lub jeśli to możliwe, umieść w reklamie cały przykład reprezentatywny:

Przykład reprezentatywny dla Rat PayU - Pożyczka 0%
Umowa o Pożyczkę 0% zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO: 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), 10 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 100 zł. Dla Pożyczki 0% dostępne są następujące okresy spłaty: 3, 5, 6 lub 10 miesięcznych rat. Warunki oferty wg stanu na 14.03.2019 r. Partner uprawniony jest do zaproponowania innego okresu kredytowania niż wnioskowany przez Klienta, jeśli wynika to z badania zdolności kredytowej Klienta. Przyznanie Pożyczki 0% uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy przez Partnera. Przyznanie Pożyczki 0% uzależnione jest od akceptacji przez Klienta ostatecznych warunków zaproponowanych przez Partnera. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter informacyjny.
Regulamin Pożyczki 0% w ramach Rat PayU dostępny jest tutaj.

Przykład reprezentatywny dla Rat PayU – Pożyczka Standardowa
Umowa o Pożyczkę Standardową w ramach Rat PayU zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A., mBank S.A., Kreditech Polska Sp. z o.o. lub AS INBANK S.A. Oddział w Polsce. Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1.257,00 zł, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa): 17,52%, oprocentowanie zmienne 6,5%, całkowita kwota do zapłaty: 1.312,16 zł, całkowity koszt: 131,87 zł (w tym: prowizja: 76,72 zł, odsetki: 55,16 zł,), 15 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 87,48 zł. Warunki oferty wg stanu na 14.03.2019 r. Partner uprawniony jest do zaproponowania innego okresu kredytowania niż wnioskowany przez Klienta, jeśli wynika to z badania zdolności kredytowej Klienta. Przyznanie Pożyczki Standardowej uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy przez Partnera. Przyznanie Pożyczki Standardowej uzależnione jest od akceptacji przez Klienta ostatecznych warunków zaproponowanych przez Partnera PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter informacyjny.

Oni już korzystają z PayU | Raty

Wraz z Allegro robimy wspólną akcję, oferując „Prawdziwe raty 0%”, czyli takie, w których klient nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu pożyczki.