Zakupy przez internet, a płatność w oddziale banku
PAYU | PRZELEW TRADYCYJNY

Daj wybór swoim klientom

Twoi klienci lubią płacić tradycyjnie? Ich bank nie oferuje szybkich płatności? Nie ma sprawy!

 

Jak to działa?

Proces płatności przelewem tradycyjnym w PayU

Pytania i odpowiedzi

Czym jest mechanizm podzielonej płatności (split payment)?

Od 1 lipca, zgodnie z przepisami Ustawy o podatku od towarów i usług, Twój klient może zapłacić za zakupione u Ciebie towary lub usługi, wykorzystując mechanizm podzielonej płatności (split payment). To on decyduje. Split payment polega na tym, że część wpłaty Twojego klienta, a konkretnie kwota VAT, trafi na Twoje specjalne konto VAT w banku. Środki z tego konta mogą zostać wykorzystane jedynie w ograniczonym zakresie (np. do opłacenia VAT z innych faktur, opłacenia VAT do Urzędu Skarbowego).Rozliczenia w mechanizmie split payment dotyczą wyłącznie transakcji pomiędzy przedsiębiorcami (B2B) wyłącznie w PLN, gdzie płatność następuje po wcześniejszym wystawieniu faktury.

W celu dokonania płatności split payment Twój klient:

  • loguje się do swojego Banku,
  • wybiera mechanizm podzielonej płatności,
  • podaje wymagane przez Bank informacje, tj. NIP sprzedawcy, numer faktury, której dotyczy płatność, kwotę brutto i kwotę VAT,
  • wpisuje numer rachunku podany na fakturze.
Czym różni się przelew internetowy od tradycyjnego przelewu?

Usługa przelewu online (tzw. pay-by-link) polega na pełnej integracji procesu płatności z systemem bankowym. Podczas finalizowania zakupu wszystkie dane przelewu są wypełniane automatycznie, a ich edycja jest zablokowana. Dzięki temu kupujący nie musi ręcznie wprowadzać danych, a pomyłka jest niemożliwa. Realizacja płatności tym kanałem to zaledwie kilkanaście sekund. Natomiast przy przelewie tradycyjnym, kupujący sam wypełnia formularz i zleca płatność na rachunek wskazany przez PayU.

Kiedy otrzymam wpłatę?

Płatność powinna dotrzeć na Twoje konto następnego dnia roboczego (po jej zleceniu przez klienta). W wypadku płatności w oddziale banku lub poczty, może to potrwać nawet kilka dni roboczych.

Gdzie znajduje się przelew tradycyjny w formatce płatniczej?

Przelew tradycyjny jest dostępny pod ikoną blankietu płatniczego.

Poznaj inne metody płatności