W internecie płacisz kartą kredytową i bankomatową.
PAYU | KARTY PŁATNICZE

Szybka płatność kartą, bez pośredników

Jak działa płatność kartą przez internet?

Szybka płatność kartą, bez pośredników

Pytania i odpowiedzi

Jakimi kartami można płacić w internecie?

W sieci można płacić tymi samymi kartami - kredytowymi i debetowymi (tzw. bankomatowymi), co w sklepach stacjonarnych. Nie ma żadnej różnicy, gdzie robisz zakupy.

Co to jest CVV2/CVC2?

Jest to 3-cyfrowy numer zabezpieczający, na odwrocie karty, potrzebny do dokonywania niektórych transakcji internetowych.

Co to jest chargeback?

Regulowanie należności online za pomocą karty płatniczej, to jedyna metoda e-płatności, która chroniona jest procedurą chargeback. Mechanizm ten pozwala odzyskać pieniądze w przypadku, gdy nie otrzymasz opłaconego przedmiotu albo usług lub będą one niezgodne z przedstawioną wcześniej ofertą. W takim przypadku to bank zobowiązany jest do zwrotu pieniędzy na twoje konto. Możesz korzystać z tej procedury za każdym razem, gdy coś pójdzie nie po twojej myśli. Nawet, jeśli biuro podróży, w którym masz opłaconą wycieczkę ogłosi upadłość. 

Czym jest usługa 3D-Secure?

Technologia 3D-Secure zapewnia dodatkową ochronę. Dzięki niej każda transakcja online musi być potwierdzona dodatkowym hasłem, które identyfikuje właściciela karty. Hasło zazwyczaj jest wysyłane wiadomością SMS lub generowane przez specjalny token (jednorazowy kod). Skorzystasz w niej w sklepach, w których widnieją symbole „Mastercard SecureCode” lub „Verified by VISA”.

Poznaj inne rozwiązania