Header_yellow
PAYU | PŁACĘ PÓŹNIEJ

Kup teraz, na zapłatę masz nawet 30 dni

Wolisz płacić przy odbiorze? Chwilowo brakuje Ci środków?
Teraz na zapłatę masz nawet 30 dni!

Co zyskujesz dzięki PayU | Płacę później?

Jak działa PayU | Płacę później?

jak_dziala_PayU_Place_pozniej

Możesz rozłożyć spłatę na raty

Nie zdążysz spłacić pożyczki w ciągu 30 dni?
Możesz rozłożyć spłatę na 6 rat, logując się do założonego podczas pierwszej transakcji konta Monedo.
Za zakupy ponosisz standardowy koszt pożyczki.

Pytania i odpowiedzi

Kiedy można skorzystać z PayU Płacę później?

Z tej metody płatności możesz skorzystać, jeżeli wartość Twojego koszyka  jest od 100 zł do 2 000 zł i metoda płatności jest dostępna w sklepie, w którym robisz zakupy. O tym, czy ostatecznie będziesz mógł skorzystać z tej metody płatności, zadecyduje ocena Twojej zdolności kredytowej wykonana przez naszego partnera finansowego (pożyczkodawcę).

Jak opłacić zamówienie?

Za zakupy w Twoim imieniu płaci nasz partner finansowy, na podstawie zawartej przez Ciebie z pożyczkodawcą umowy pożyczki konsumenckiej. Od daty zakupu masz 30 dni, aby podjąć jedną z poniższych decyzji:

  • bezkosztowo spłacić całą kwotę pożyczki do 30 dni
  • rozłożyć pożyczkę na 6 oprocentowanych rat
Czy mogę skorzystać z PayU Płacę później więcej niż 1 raz?

Jeżeli skorzystałeś z PayU Płacę później i posiadasz aktywną pożyczkę, to partner finansowy obliczył Twoją zdolność kredytową do dalszych pożyczek PayU Płacę później. O ile Twoja zdolność kredytowa na to pozwala, mogą wystąpić następujące scenariusze:

  • Przed upływem terminu bezkosztowej spłaty pierwszej pożyczki PayU Płacę później, możesz aplikować o kolejne pożyczki, dla których będzie obowiązywał jeden zbiorczy termin płatności, ustalony dla pierwszej pożyczki.
  • Po upływie terminu bezkosztowego i konwersji Twojej pożyczki na raty lub dokonanej przez Ciebie całkowitej spłaty zadłużenia, możesz aplikować o kolejną pożyczkę, dla której będzie ustalony nowy 30 dniowy okres bezkosztowej spłaty.
  • Jeśli posiadasz zaległości w spłacie pożyczki PayU Płacę później, nie będziesz mógł skorzystać z kolejnej pożyczki.
Jak mogę dokonywać spłaty pożyczki?

Po pierwszej transakcji z PayU Płacę później, dostaniesz e-mail z linkiem do Twojego panelu klienta w Monedo (którego właścicielem jest Kreditech Polska Sp. z o.o.). Możesz tam wygodnie spłacić pożyczkę online: kartą lub szybkim przelewem. Możesz też spłacić pożyczkę przelewem tradycyjnym, na indywidualny rachunek pożyczki,  dostępny w panelu klienta Monedo oraz na umowie, którą otrzymałeś po zakończeniu transakcji.
W panelu klienta w Monedo możesz rozłożyć pożyczkę na 6 miesięcznych rat.

Co zrobić, jeśli nie zdążę spłacić pożyczki do 30 dnia okresu bezkosztowego?

Twoja pożyczka PayU Płacę później zostanie automatycznie przekształcona na 6 oprocentowanych rat. W każdym momencie możesz dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki, ponosząc jedynie koszty proporcjonalne do wykorzystanego okresu, jaki upłynął od konwersji Twojej pożyczki na raty.
Przykładową symulację spłat rat znajdziesz pod linkiem.

Co się dzieje w przypadku zwrotu towaru?

Jeżeli zwrot towaru zostanie zaakceptowany przez sklep, wtedy sklep inicjuje proces zwrotu pieniędzy do pożyczkodawcy, celem spłaty Twojego zobowiązania (za pożyczkę PayU Płacę później). Mogą wówczas wystąpić następujące scenariusze:
a) Jeżeli zwrot towaru został zaakceptowany przez sklep przed upływem 30 dniowego okresu bezkosztowego, wtedy Twoja pożyczka zostaje zamknięta bezkosztowo.
b) Jeżeli zwrot towaru został zaakceptowany przez sklep po upływie 30 dniowego okresu bezkosztowego, wtedy poniesiesz dodatkowe koszty pożyczki, proporcjonalne do wykorzystanego okresu, jaki upłynął od konwersji Twojej pożyczki na raty.

Czy otrzymam powiadomienie o zbliżającym się terminie zapłaty?

Przed upływem 30 dni od zakupu dostaniesz e-mail z przypomnieniem o płatności.

Kim jest nasz partner finansowy?

Kreditech Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie to innowacyjna firma z branży Fintech, założona w 2012 roku w Niemczech. Pożyczkodawca gwarantuje szybki, wygodny i bezpieczny proces. Wniosek jest w 100% online. Przesyłane informacje są zaszyfrowane, nie są nigdzie zapisywane ani udostępniane osobom trzecim.