Pay-by-link – płać bezpośrednio z konta
Magdalena Parys

Wraz ze wzrostem handlu w sieci rośnie również zapotrzebowanie na różne metody płatności. Jedną z nich jest właśnie pay-by-link, która umożliwia regulowanie należności bezpośrednio z konta. Sprawdź na czym to polega

Szybkość, wygoda i bezpieczeństwo to trzy podstawowe cechy, na które zwraca się uwagę przy transakcjach online. Pay-by-link czyli tzw. przelew bezpośredni stworzono z myślą o osobach, które sprawnie i komfortowo chcą przekazać pieniądze sprzedawcy, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Co to jest pay-by-link?

Tę metodę płatności wykorzystują sklepy internetowe i serwisy aukcyjne. Umożliwia ona dokonanie szybkiego i wygodnego przelewu za zakupy online. Wystarczy, że podczas regulowania należności klikniesz w specjalnie wygenerowany link a system przeniesie cię do twojej bankowości internetowej. Tam musisz jedynie zatwierdzić transakcję i gotowe. Sprzedawca od razu otrzymuje informację o przelewie.

Co zyskujesz dzięki pay-by-link?

Największą zaleta tego sposobu płatności jest maksymalne skrócenie czasu realizacji transakcji. Klikasz w link, akceptujesz i to wszystko. W gotowym formularzu przelewu wszystkie dane uzupełniane są automatycznie. Eliminuje się w ten sposób ryzyko popełnienia błędów podczas wpisywania danych odbiorcy. Twoja rola sprowadza się jedynie do sprawdzenia czy wszystko się zgadza i autoryzacji transakcji.

Bezpieczeństwo

Kwestia bezpieczeństwa jest bezsprzecznie najważniejsza podczas transakcji internetowych. Zawsze sprawdzaj czy transmisja danych odbywa się w szyfrowanym połączeniu za pośrednictwem protokołu SSL. Ma on na celu chronić twoje dane przed dostępem osób trzecich.

Jak rozpoznać czy połączenie jest szyfrowane?

Adres formularza z danymi powinien zaczynać się od „https://” a nie od „http://” jak w przypadku stron nieszyfrowanych. Musisz widzieć również symbol kłódki, który zazwyczaj pojawia się na początku pasku adresu lub w dolnym rogu strony (lewym albo prawym).

Kilka podstawowych rad dotyczących bezpieczeństwa

  • Korzystaj wyłącznie ze swojego komputera lub urządzenia mobilnego. Jeśli chcesz dokonać transakcji online, omijaj nieznane ci sprzęty i kafejki internetowe.
  • Nigdy nie odpowiadaj na maile, w których poproszono cię o podanie swoich danych. Banki nie wysyłają maili z takimi prośbami. Najprawdopodobniej jest to próba wyłudzenia poufnych informacji.
  • Zabezpiecz swój komputer programem antywirusowym.
  • Przed zakupami zbadaj wiarygodność danego sprzedawcy.

Korzystając z przelewów bezpośrednich pay-by-link oszczędzasz czas i eliminujesz ryzyko błędów, które mogą powstać podczas wprowadzania danych. Ta metoda płatności, w której wszystko odbywa się automatycznie jest całkowicie bezpieczna. Wystarczy tylko jedno kliknięcie i autoryzacja transakcji, aby móc cieszyć się zakupami.

O płatnościach online przeczytasz także tutaj

***
Fotografia otwarciowa: © by VRD, Fotolia