Smartfon niezastąpiony podczas zakupów
Magdalena Parys

Wyszukują rabaty, przechowują za nas paragony, oszczędzają czas i pieniądze – sprawdź najlepsze darmowe aplikacje mobilne, z którymi zakupy stają się prostsze

Listonic

Nie masz czasu na robienie listy zakupów? Korzystaj z aplikacji Listonic.

Wybrane produkty dodajesz do „onlinowej” listy. System podsyła Ci podpowiedź. Jeśli wpiszesz „papier toaletowy”, to aplikacja zasugeruje też zakup ręczników jednorazowych, czy chusteczek higienicznych, a przy marchewce podpowie kupno także innych warzyw. Dzięki temu jest duże prawdopodobieństwo, że o niczym nie zapomnisz.

W aplikacji poza listą zakupów znajdziesz sporo porad ­­– jak kupować i nie przepłacać, jak przyrządzać, żeby wszystkim smakowało, a także jak przechowywać, żeby się nie zepsuło lub zajmowało mało miejsca.

Co równie ważne, Listonic pozwala na współdzielenie listy między kilkoma osobami. Śmiało możesz więc dzielić się obowiązkami zakupowymi z kim chcesz. Twój kręgosłup na pewno Ci podziękuje J

Moja gazeta

Codziennie w skrzynce na listy lub pod drzwiami znajdujesz gazetki reklamowe, z którymi nie wiesz co zrobić. Teraz możesz je wszystkie mieć w jednym miejscu. Aplikacja Moja Gazetka to aktualny zbiór ofert promocyjnych kilkudziesięciu sieci handlowych – wśród nich są zarówno popularne hipermarkety i dyskonty, jak i sklepy obuwnicze, salony AGD czy restauracje. Umieszczone w bazie materiały możesz dowolnie i wygodnie przeglądać za pomocą przeglądarki. Lista gazetek aktualizowana jest co kilka godzin, a dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zapisania lokalizacji swoich ulubionych sklepów.

Qpony.pl

Aplikacja Qpony.pl to baza ofert promocyjnych dostępnych w popularnych sieciach handlowych i gastronomicznych – McDonald’s, KFC, Burger King czy IKEA. Kupony poszeregowane są w kilku kategoriach, dzięki czemu dotarcie do odpowiednich promocji nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Każda z pozycji opatrzona jest czasem trwania promocji oraz spisem lokali, w których możliwa jest ich realizacja.

Pounce

Idziesz ulicą i widzisz super kurtkę, ale nie masz śmiałości podejść i zapytać, gdzie można ją kupić. Aplikacja Pounce pozwoli Ci ją zidentyfikować na podstawie zdjęcia zrobionego telefonem. Innymi słowy, wskaże gdzie i za ile możesz kupić tę konkretną kurtkę lub pokaże podobne produkty.

Niestety, na razie aplikacja nie prezentuje ofert Polskich sieci handlowych, możesz więc sprawdzić jedynie czy dana rzecz dostępna jest poza granicami naszego kraju.  

SaveUp

Save Up to polski projekt, który zapewnia wygodę i spontaniczność zakupów. Jedziesz do pracy i na przystanku widzisz reklamę nowej książki pisarza, którego już dobrze znasz. Robisz jej zdjęcie, a następnie otrzymujesz informacje, gdzie i w jakiej cenie możesz kupić tę książkę. Dzięki SaveUp możesz od razu zamówić wybrany towar do domu, ściągnąć audiobooka lub elektroniczną wersję książki.

Produkty, które rozpoznaje ta aplikacja to książki, płyty, gry oraz filmy.

Makeup Genius

Wirtualny doradca makijażu, czyli aplikacja od firmy L’Oreal, która sprawia, że Twój smartfon wykonuje za Ciebie make-up, oczywiście tylko na zdjęciu. Ale dzięki temu wiesz, w które kosmetyki warto zainwestować.

Podczas zakupów – również na terenie Polski – robisz sobie zdjęcie, skanujesz kod kreskowy np. tuszu do rzęs i widzisz na ekranie telefonu, jak ten produkt będzie prezentować się na Twoich rzęsach i czy rzeczywiście dobrze w nim wyglądasz. Tym samym, twoja twarz staje się wirtualnym płótnem do testowania kosmetyków w czasie rzeczywistym. Działa jak lustro.

Gdy zdecydujesz się na zakup towaru, z pewnością dostaniesz paragon, z którym, jak zwykle, nie będziesz wiedziała co zrobić. Jest na to sposób…

ToCoMoje

Gwarantuje koniec z papierowymi paragonami. Nie musisz więcej pamiętać, gdzie ukryłeś paragon za zakup spodni, które straciły kolor po pierwszym praniu. Każdemu paragonowi robisz zdjęcie, wpisujesz podstawowe informacje – co kupiłeś, kiedy i w jakim sklepie oraz kiedy kończy się gwarancja. Potrzebny dowód zakupu pokazujesz przy kasie lub wysyłasz go mailem do sprzedawcy.  

Aplikacja może być szczególnie przydatna podczas Narodowej Loterii Paragonowej, organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Zabawa trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r. Do wygrania są samochody, laptopy i iPady. Aby wziąć udział w losowaniu, należy kupić produkty  za min. 10 PLN i w miesiącu zakupów zgłosić paragon, który trzeba zachować. Z ToCoMoje żadnego nie zgubisz.

 

Nie zwlekaj, ściągaj aplikacje! Tego rodzaju rozwiązania technologiczne są przydatne zarówno podczas zakupów online, jak i offline. 

***
Fotografia otwarciowa: © by queidea, Fotolia, dodatkowa ilustracja: © by Gstudio Group, Fotolia