Wyobraźnia ludzka nie zna granic
Magdalena Parys

„Dziwny jest ten świat” – śpiewał Czesław Niemen. Ale jeszcze dziwniejsze są rzeczy wystawiane na aukcjach internetowych. W sieci można kupić m. in. przeterminowane produkty spożywcze, ludzkie narządy.

10. Mięso jednorożca w puszce

Na portalu Amazon można kupić magiczne mięso, które jest doskonałym źródłem wapnia. Smakuje „jak kurczak z rożna” z nutką słodyczy „ptasiego mleczka”. Cena wywoławcza 12,99 USDZobacz aukcję.

9. Reklama na czole

Na jednej z amerykańskich aukcji internetowych do kupienia było czoło Amerykanki, która kupujących zachęcała tekstem:  na licytację swoje czoło: „Jeśli wygrasz, będziesz mógł potraktować je jak baner reklamowy. Wytatuuję na nim, co każesz”. Aukcja okazała się hitem. Wygrało ją jedno z kasyn. Oprócz wylicytowanych 10 tysięcy USD firma dorzuciła jeszcze 5 tysięcy. W dowód szacunku dla motywów działania kobiety, która chciała zdobyć pieniądze na edukację syna. Obejrzyj wideo.

8. Bardzo długie włosy

12-letnia Brazylijka sprzedała swoje włosy o długości 160 cm, które przeszkadzały jej w życiu codziennym – czesaniu, myciu, spaniu, uprawianiu sportów. Dziewczyna w przeliczeniu na złotówki, zarobiła 12 tys. PLNZobacz, jak zmieniła się nastolatka.

 

7. Kartony i samochód z „M jak Miłość”

Scena śmierci Hanki Mostowiak z ulubionego serialu Polaków przeszła do historii. Bohaterka zginęła w wypadku samochodowym po zderzeniu z… pudłami kartonowymi. Internet oszalał. W serwisach WWW wystawiano repliki kartonów. Na jeden z aukcji znalazła się też mazda 626, czyli auto, którym podróżowała Hanka. Właściciel pojazdu wystawił go za 7300 PLN. W momencie sprzedaży samochód miał 17 lat.

Wyobraźnia ludzka nie zna granic

Fot. Allegro.pl

6. Kamień z meczu Legii

30 lipca br., w trakcie pierwszego meczu III rundy eliminacji Ligii Europy rozegranego pomiędzy Legią Warszawa a albańskim FK Kukesi, doszło do groźnego incydentu. Piłkarz Legii ostał uderzony kamieniem rzuconym z trybun. Już po kilku minutach na jednym z polskich serwisów aukcyjnych do kupienia było owe narzędzie ataku. Jeden z internautów proponował nawet 2000 PLN za kamień. Ostatecznie, nie został on sprzedany. Aukcja została wycofana z powodu naruszenia regulaminu serwisu aukcyjnego. 

5. „Święta” kanapka

Pewna Amerykanka wystawiła na eBayu 10-letnią kanapkę z rzekomym wizerunkiem Matki Boskiej. Licytacja w ciągu jednego dnia osiągnęła cenę 22 tys. USD. Przez dekadę trzymała ją szczelnie zamkniętą w plastikowym pudełku, wyłożonym wacikami. O jej świętości miał  świadczyć brak pleśni. Brzmi nieprawdopodobnie.

Wyobraźnia ludzka nie zna granic

Fot.eBay.com

4. Handel narządami ludzkimi

Handel narządami ludzkimi w sieci trwa od dobrych kilku lat. Na sprzedaż wystawiane są głównie nerki, z racji tego, że człowiek posiada dwie. Na Allegro mężczyzna próbował sprzedać nerkę za 25 tys. PLN, a na innej aukcji – szpik kostny za 20 tys. PLNZobacz aukcję. Z kolei mieszkaniec stanów Zjednoczonych oferował jądro za ponad 100 tys. PLN. Bo uwaga… chciał kupić sobie nowy samochód, Nissana. 

Ważne: Takie działania są karalne.

Wyobraźnia ludzka nie zna granic

Fot. © by hywards, Fotolia

3. Zużyte testy ciążowe w sieci

Ofert sprzedaży testów ciążowych z wynikiem pozytywnym również nie brakuje w Internecie. Ceny zaczynają się od 20 zł za sztukę. Najdroższe oferty to ponad 100 zł. Na udział w tego typu aukcjach decydują się m. in. kobiety, które chcą zatrzymać mężczyznę przy swoim boku. Jedna z tego typu aukcji poniżej.

Wyobraźnia ludzka nie zna granic

Fot. Allegro.pl

2. Babcia na sprzedaż

Na brytyjskim serwisie aukcyjnym można było zobaczyć ogłoszenie, w którym do sprzedaży była… babcia. Ofertę zamieściła wnuczka starszej pani, dodając opis: „babcia potrafi dużo jęczeć i jest denerwująca, ale oprócz tego bywa miła i uwielbia rozwiązywać wykreślanki”. W krótkim czasie cena babci przekroczyła 20 tys. GBP. Aukcja nie była na serio. To był akt rozpaczy małej dziewczynki, która szukała zainteresowania swoją osobą.

1. Oddam dziecko w dobre ręce

Na szczycie naszego rankingu znajdują się wyrodni rodzice, którzy próbowali sprzedać własne dziecko…W 2013 roku na brytyjskim serwisie aukcyjnym władze znalazły ogłoszenie sprzedaży 4-miesięcznego chłopca… Cena, jakiej żądała para wynosiła 150 tys. GBP, czyli ponad 750 tys. PLN! Rodzicom odebrano niemowlaka i drugiego 2-letniego syna.

Wyobraźnia ludzka nie zna granic

Fot. © by Syda Productions, Fotolia

***
Fotografie otwarciowa i dodatkowa: © by kantver, Fotolia