Wybór kraju

Wybór kraju

Zakupy na raty PayU

Mężczyźni kupują na raty PayU dwa razy więcej niż kobiety.
Ponad 30% osób, które raz otrzymały raty PayU korzysta z tej metody płatności regularnie przy kolejnych zakupach w Internecie. Rok temu odsetek ten wynosił 22%, co oznacza, że popularność płatności ratalnych rośnie bardzo szybko. Firma PayU przeanalizowała dotychczasowe zakupy sfinansowane na raty pod kątem płci pożyczkobiorców.

Według danych PayU wśród ogółu kupujących na raty 69% stanowią mężczyźni, a 31% kobiety. Średni wiek kredytobiorcy w przypadku obu płci jest taki sam i wynosi 34 lata.

Ile pożyczają?

Wartość wszystkich pożyczek ratalnych zaciągniętych przez mężczyzn przewyższa ponad dwukrotnie wartość wszystkich pożyczek zaciągniętych przez kobiety. Z kolei pojedyncze transakcje ratalne mężczyzn są tylko minimalnie wyższe od transakcji dokonywanych przez kobiety. Średnia wartość pożyczki zaciąganej przez mężczyznę to 1 418,92 zł, a przez kobietę 1 319,72 zł.

Ponad 1/3 wszystkich zakupów na raty jest na kwotę od 1 tys. do 2 tys. zł. Co dziesiąta transakcja ratalna opiewa na kwotę od 2 tys. do 3 tys. zł.

Co kupują?

Bez względu na płeć na raty najczęściej są kupowane przedmioty z kategorii Telefony i Akcesoria oraz Komputery. Na trzeciej i czwartej pozycji w przypadku kobiet są kolejno kategorie Dom i Ogród oraz RTV i AGD. U mężczyzn jest podobnie, ale w odwrotnej kolejności.

Kobiety częściej niż mężczyźni kupują na raty produkty dla dzieci oraz odzież i obuwie – kategorie te znajdują się w przypadku kobiet kolejno na szóstym i siódmym miejscu pod względem popularności, a w przypadku mężczyzn odpowiednio na ósmej i dziesiątej pozycji.

Najdroższy przedmiot kupiony dotychczas na raty przez mężczyznę to ciągnik komunalny Iseki o wartości 19 999 zł.  Była to jednocześnie także najwyższa z wszystkich dotychczasowych transakcji ratalnych. Najdroższy pojedynczy przedmiot kupiony dotychczas na raty przez kobietę to komora chłodnicza Zanotti o wartości 19 200 zł.

Jak często korzystają z rat?

Kobiety zdecydowanie wyprzedzają mężczyzn, jeśli chodzi o liczbę pożyczek ratalnych przypadających na jedną osobę. Rekordzistka skorzystała z rat aż 48 razy w ciągu 17 miesięcy (czyli prawie 3 razy w każdym miesiącu), a każda z jej pożyczek była o wartości od 300 do 680 zł. Na drugim miejscu pod względem liczby otrzymanych pożyczek jest również kobieta – otrzymała ona raty 32 razy w ciągu 12 miesięcy. Wśród mężczyzn największa liczba pożyczek przypadających na jedną osobę to 24, były to pożyczki na kwoty od 309 do 690 zł.